رسانه خبری پیامِ ایرانی

تعلیق کمک به سازمان بهداشت جهانی برای پاسخگو نگه داشتن این سازمان است


کِیلی مَکِنِنی، سخنگوی کاخ سفید، در پیامی گفت که هدف از تعلیق کمک‌های مالی به سازمان بهداشت جهانی از سوی آمریکا نه انداختن تقصیر‌ها گردن این سازمان، که پاسخگو نگه‌داشتن آن در مورد جانبداری از چین است.

سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه ۲۷ فروردین و در پیامی در توئیتر گفت: «پرزیدنت ترامپ با تعلیق کمک‌های مالی آمریکا به سازمان بهداشت جهانی در حالی که سوءمدیریت‌های [آن سازمان] در مورد ویروس کورونا تحت بررسی است، گامی بزرگ و قاطع برداشت.»

خانم مکننی افزود: «اشتباه نکنید. این کار برای سرزنش کردن سازمان بهداشت جهانی نیست. این کار برای پاسخگو نگه داشتن این سازمان در رابطه با جانبداری‌اش از چین است.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، یک روز پیشتر با انتقاد از عملکرد سازمان بهداشت جهانی اعلام کرد که دستورالعمل تعلیق کمک های آمریکا به این سازمان را صادر کرده است.

به گزارش رویترز، در همین رابطه آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، گفت که اکنون زمان اتحاد و همکاری جامعه جهانی برای همبستگی در راستای متوقف کردن این ویروس و پیامدهای ویرانگر آن است.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gifمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

دانلود آهنگ مسعود حکاک به نام دوست دارمدانلود آهنگ جاوید به نام تب10 1534 genetics 110 115162Ein Yaakov+648Mallius Theodorusدانلود آهنگ امین حسام به نام مرغ عشق