رسانه خبری پیامِ ایرانی

وزیر خارجه آمریکا از چین خواست در زمینه مقابله با ویروس کرونا با شفافیت کامل عمل کند


مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در گفت‌وگو با مسئول سیاست خارجی حزب کمونیست چین خواستار شفافیت کامل آن کشور در مورد مقابله با بیماری کووید-۱۹ شد.

بر اساس بیانیه‌ای که سخنگوی وزارت خارجه روز چهارشنبه ۲۷ فروردین منتشر کرد، مایک پمپئو در گفت‌وگو با یانگ جیه‌چی همچنین بر ضرورت شفافیت کامل و اشتراک اطلاعات برای مقابله با همه‌گیری کووید-۱۹ و پیشگیری از شیوع‌های احتمالی این بیماری در آینده تاکید کرد.

وزیر خارجه ایالات متحده همچنین به کمک ارسالی از سوی آمریکا به چین که در ماه ژانویه انجام شد اشاره کرده و پیشنهاد کرد این کمک‌ها ادامه داشته باشد.

پرزیدنت ترامپ یک روز پیشتر اعلام کرد کمک‌های مالی آمریکا به سازمان بهداشت جهانی را به حال تعلیق درمی‌آورد. رئیس جمهوری آمریکا به نمونه از اقدامات انتقاد برانگیز سازمان بهداشت جهانی در مورد شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و گفت که این سازمان اطلاعات چین در مورد شیوع ویروس را نیازمود و حتی منوعیتی برای سفر به چین اعلام نکرد.

https://gdb.voanews.com/6A93B43A-98B2-45DB-8109-0792592FEB29.gifمنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Sajjad Sarposhiindépendance de la côte d'ivoire 7 août 1960 دانلود آهنگ میلاد ساعی و بهنام قلیزاده به نام 14 آبانCan Modern Evolutionary Theory Explain Macroevolution?ankle boots jeans outfitnæstved kb 1980 دانلود آهنگ علی رضایی به نام آروم آروم