رسانه خبری پیامِ ایرانی

غنی‌سازی 60 درصدی پیشنهاد من بود


ایران از جمعه 27 فروردین غنی‌سازی 60 درصدی را در نطنز آغاز کرد

منبع: دبی – العربیه فارسی

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران اعلام کرد که غنی‌سازی 60 درصدی پیشنهاد او به دولت بوده است.

رضایی شامگاه جمعه 27 فروردین در توئیتی نوشت: «یک ماه پیش که به دولت پیشنهاد دادم برای رفع تحریم‌های ظالمانه اقتصادی، غنی‌سازی 60 درصدی را انجام دهد، می‌دانستم عده‌ای ایران مقتدر را برنمی‌تابند و هیاهو می‌کنند. از اسپوتنیک تا ایرنا اظهار تعجب کردند.»

محسن رضایی که گفته می‌شود یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری خرداد 1400 است پیشتر پیرامون مذاکره با آمریکا درباره پرونده اتمی در اظهاراتی جنجالی گفته بود که ایران زمانی حاضر به مذاکره با آمریکا و قدرت‌های جهانی است که سیگنال روشنی در خصوص رفع تحریم‌ها در یک سال آینده دریافت کند.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران جمعه 27 فروردین تنها یک روز پس از نشست بی‌نتیجه کمیسیون مشترک برجام در وین آغاز غنی‌سازی 60 درصدی در ایران را اعلام کرد.

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ضمن تایید اظهارات قالیباف گفت که غنی‌سازی 60 درصدی در مجتمع احمدی روشن در سایت نطنز در حال انجام است.

پیش از این حسن روحانی در جلسه چهارشنبه 25 فروردین هیات دولت با متهم‌کردن اسرائیل در انفجار سایت اتمی نطنز تصمیم به غنی‌سازی 60درصدی را پاسخی به «خباثت جنایتکاران نطنز» اعلام کرده بود.

گفتنی است که تنها یک روز پس از اعلام راه‌اندازی دوباره «مرکز مونتاژ سانتریفیوژهای پیشرفته» در سایت اتمی نطنز، انفجاری در این تاسیسات رخ داد. مقامات ایرانی بلافاصله در واکنش به این حادثه از آغاز غنی‌سازی 60 درصدی اورانیوم خبر دادند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.