رسانه خبری پیامِ ایرانی

ضرب‌وجرح و شکنجه شدید یک فعال مدنی در کلیبر<![CDATA[3 ساعت،19 دقیقه

استان وایر – روز سه‌شنبه ۲۴ فرودین ماه، «قاسم محمودی»، فعال مدنی و نوازنده ساکن کلیبر در استان آذربایجان شرقی، پس از بازداشت از سوی مأمورین اداره آگاهی این شهرستان و انتقال به بازداشتگاه، به‌شدت مورد ضرب‌وجرح و شکنجه قرارگرفته است.

بر اساس گزارش‌های ارسال‌شده به «ایران‌وایر»، «ابوالفضل حسن‌پور»، رییس اداره آگاهی شهرستان کلیبر به همراه چند تن از مأمورین این نهاد نظامی، به دلایل نامعلوم اقدام به بازداشت «قاسم محمودی» در یکی از خیابان‌های این شهر کرده و پس از انتقال این فعال مدنی به بازداشتگاه، وی را به‌شدت شکنجه کرده‌اند. شدت ضرب‌وجرح و شکنجه این فعال مدنی به حدی بوده است که دندان‌ها و دنده‌های قاسم محمودی دچار شکستگی شده و بخش‌های مختلف بدن وی بر اثر ضربات باتوم و مشت و لگد کبود شده است.

اداره آگاهی شهرستان کلیبر همچنین، زیر شکنجه اقدام به گرفتن اعتراف اجباری از قاسم محمودی کرده است. این هنرمند آذربایجانی پس از امضای برگه‌های اعتراف، با تودیع وثیقه آزادشده است.

قاسم محمودی نوازنده ساز «باقلاما» و از فعالان مدنی باسابقه اهل شهرستان کلیبر است. در سال‌های اخیر او بارها به دلیل فعالیت‌های مدنی خود بازداشت و مورد تعقیب نهادهای امنیتی قرارگرفته شده است.

در ماههای اخیر، خشونت نهادهای امنیتی و نظامی جمهوری اسلامی در برخورد با فعالان مدنی آذربایجانی به شکل نگران کننده ای افزایش یافته است.

اسفند ماه سال ۱۳۹۹ نیز «یاشار پیری»، فعال مدنی ساکن تبریز بر اثر عوارض ناشی از ضرب‌وجرح توسط نیروهای بسیج هنگام بازداشت و تداوم شکنجه در بازداشتگاه اطلاعات سپاه این شهر، دچار آسیب به مجاری تنفسی و ابتلا به نارسایی کلیوی شده بود.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.