رسانه خبری پیامِ ایرانی

بیانیه اتحادیه اروپا؛ نشست کمیسیون مشترک برجام ادامه می‌یابد | ایران | DWاتحادیه اروپا روز شنبه ۲۸ فروردین (۱۷ آوریل) اعلام کرد که نشست کمیسیون مشترک برجام در سطح معاونان و مدیران سیاسی وزارت‌های امور خارجه‌ ایران و گروه ۱+۴ به صورت حضوری در وین، پایتخت اتریش ادامه خواهد یافت.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

در بیانیه این اتحادیه آمده که نشست به ریاست انریکه مورا، معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا برگزار خواهد شد.

شرکت‌کنندگان درباره چگونگی ادامه مذاکرات رایزنی خواهند کرد. 

عباس عراقچی ریاست هیات ایرانی در این جلسه را برعهده خواهد داشت. 

میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی در وین نیز درباره برگزاری جلسه کمیسیون مشترک برجام در صفحه توییترش نوشت: «پیشرفت مذاکرات احیای برجام کند اما برقرار است. امروز، علاوه بر فعالیت‌های از پیش برنامه ریزی شده در سطح کارشناسان، مشارکت کنندگان تصمیم گرفته‌اند نشست رسمی کمیسیون برجام را دوباره برگزار کنند.»

این نخستین نشست رسمی کمیسیون مشترک پس از اعلام غنای ۶۰ درصدی اورانیوم توسط ایران است.

تصمیم ایران برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی آن هم در جریان مذاکرات وین برای احیای برجام، سبب نگرانی اتحادیه آمریکا و اتحادیه اروپا شده است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، اقدام ایران برای غنی‌سازی ۶۰ درصدی اورانیوم را “غیرسازنده” و “خلاف توافقنامه برجام” دانسته است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز غنی‌سازی ۶۰ درصدی توسط ایران را “بسیار نگران کننده” خوانده و گفته که  اتحادیه اروپا این اقدام را “اعتماد برانگیز” نمی‌داند. بورل توجیه ایران مبنی بر این که این گام اهداف نظامی ندارد را رد کرده است. 

با وجود این انتقادها نشست کمیسیون مشترک برجام در وین، پایتخت اتریش برگزار می‌شود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.