رسانه خبری پیامِ ایرانی

روسیه پیشرفت مذاکرات احیای توافق هسته‌ای برجام را ‘کند’ توصیف کرد


مذاکرات وین

منبع تصویر، amb_ulyanov

توضیح تصویر،

میخیائیل اولیانف(نفر اول از راست) می گوید طرف ها امروز نشست مشترک دیگری بدون حضور آمریکا خواهند داشت. از راست نمایندگان روسیه، ایران و چین در مذاکرات احیای توافق هسته ای برجام در وین

میخائیل اولیانف، نماینده دائم روسیه در سازمان های بین المللی وین، پیشرفت در مذاکرات ایران و قدرت‌های جهانی و گفت‌وگوی غیرمستقیم ایران و آمریکا را “کند” توصیف کرده اما گفته مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای برجام “برقرار است”.

هدف این مذاکرات رفع تحریم های ایالات متحده و بازگشت ایران به محدودیت های هسته ای است. دور تازه این گفت و گوها اواخر هفته گذشته آغاز شده است.

آقای اولیانف گفته است که ایران به همراه اعضای گروه ۱+۴ که مشارکت کنندگان در برجام هستند یعنی بریتانیا، فرانسه، چین و روسیه به همراه آلمان، تصمیم گرفته اند که جلسه کمیسیون مشترک را عصر امروز تشکیل دهند.. این کمیسیون در سطح معاونان و مدیران‌کل وزارت خارجه پنج کشور است.

عباس عراقچی معاون وزارت خارجه ایران و مذاکره کننده ارشد اتمی که در وین به سر می برد گفته است جلسه امروز کمیسیون مشترک برجام به منظور بررسی گزارش کارگروه ها و مروری بر آخرین وضعیت برگزار می شود.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.