خبرگزاری هرانا | صدور حکم اعدام و شلاق برای یک متهم در خراسان رضوی

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا –  یک متهم در خراسان رضوی، توسط شعبه ششم دادگاه کیفری یک این استان، از بابت اتهام “قتل” محاکمه و به اعدام در ملاء عام، زندان و شلاق محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، جوان ۲۳ ساله که در پی درگیری و نزاع مرتکب قتل خیابانی شده بود به اعدام در ملاء عام، زندان و شلاق محکوم شد.

بر اساس این گزارش؛ این قتل در مغازه میوه فروشی رخ داده بوده و فیلم دوربین مداربسته این مغازه در جلسه دادگاه پخش شد که نشان می داد متهم با عصبانیت ابتدا میوه ها را هدف ضربات چاقو قرار داده و سپس با پرت کردن کلم و پرتقال به طرف مرد ۴۲ ساله(مقتول) که درون میوه فروشی پناه گرفته بود به سوی وی حمله ور شده و او را با ضربات چاقو مجروح کرده است.

متهم اظهار داشت: “مدتی قبل با دختری در یکی از بازارهای تجاری معروف سی متری طلاب آشنا شدم و وابستگی شدیدی به او پیدا کردم. در این میان فهمیدم که آن دختر با شخص دیگری هم رابطه دارد. عصبانی بودم و با آن شخص در بولوار ادیب (محل سکونت متهم) قرار گذاشتم که این حادثه رخ داد”.

وی همچنین در پی اعترافات خود بیان کرد: “ساعت ۱۱ صبح در حالیکه مشروبات الکلی مصرف کرده بودم با علی (مقتول) درگیر شدم، حال طبیعی نداشتم به همین دلیل چیزی از لحظه قتل را به خاطر ندارم”.

لازم به ذکر است؛ در پایان جلسه دادگاه، جواد شاکری (رئیس) و هادی دنیا دیده (مستشار)، قضات شعبه ششم دادگاه کیفری یک خراسان رضوی، با تاکید بر هوشیاری متهم در زمان وقوع قتل اعلام کردند: “اثر مصرف مشروبات الکلی تا بعد از ظهر (هنگام درگیری) از بین رفته و متهم دارای اراده بوده است که این موضوع را پزشکی قانونی نیز تایید کرده و ادعاهای متهم در این باره نوعی تمارض به شمار می رود بنابراین ارتکاب جنایت محرز است و دادگاه “سجاد-ع-ت” را به دلیل قتل عمدی به اعدام در ملاء عام، به دلیل مصرف مشروب به تحمل ۸۰ ضربه شلاق و از جنبه ایراد جرح عمدی با چاقو به یک سال زندان و پرداخت دیه محکوم می کند”.

همچنین گفتنی است؛ رای صادره از سوی دادگاه، مورد اعتراض متهم و وکیل مدافع وی قرار گرفته و پرونده مذکور برای بررسی بیشتر به دیوان عالی کشور ارسال شده است.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *