رسانه خبری پیامِ ایرانی

وزارت اطلاعات تصویر ″عامل خرابکاری″ در سایت نطنز را منتشر کرد | ایران | DW


وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران از شناسایی “عامل حادثه” در تاسیسات نطنز خبر داده و مشخصات او را عمومی کرده است.  فرد متهم، رضا کریمی، ۴۳ ساله و متولد کاشان معرفی شده است. رسانه‌های داخلی ایران به نقل از وزارت اطلاعات نوشته‌اند که متهم به خارج فرار کرده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

وب سایت نور نیوز که به شورای عالی امنیت ملی ایران نزدیک است، پیش‌تر در گزارشی نوشته بود که “وزارت اطلاعات عامل حمله را شناسایی کرده و اقدام لازم برای دستگیری در حال انجام است”.

روز ۲۲ فروردین که خبر “حادثه” در شبکه توزیع برق تاسیسات نطنز اعلام شد، مقامات ایرانی به سرعت انگشت اتهام را متوجه اسرائیل کردند. علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران مسئله را “تروریسم هسته‌ای” نامید. 

این دومین حمله به سایت نطنز است. محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با خبرگزاری مهر، حمله را “رخدادی حیثیتی” دانسته و گفته است: «کشور به طور گسترده یک آلودگی امنیتی پیدا کرده است و نمونه آن این است که کمتر از یک سال، سه رویداد امنیتی اتفاق افتاده است؛ دو انفجار و یک ترور.»

این فرمانده اسبق سپاه پاسداران، نخستین مقام رسمی جمهوری اسلامی است که پس از سال‌ها به سرقت اسناد به کلی سری هسته‌ای اذعان می‌کند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.