رسانه خبری پیامِ ایرانی

افغانستان؛ دستگیری یک عضو شبکه القاعده و دو عضو گروه طالبان


منبع: دبی – العربیه فارسی

وزارت امور داخله افغانستان شنبه 17 آوریل اعلام کرد که نیروهای ویژه پولیس یک عضو شبکه القاعده را از مربوطات ولسوالی «رودات» ولایت ننگرهار بازداشت کردند.

براساس خبرنامه‌ وزارت امور داخله افغانستان، نیروهای پولیس این کشور یک عضو شبکه القاعده را از ولایت ننگرهار بازداشت کردند، این عضو شبکه القاعده مسئولیت سازماندهی حملات «تروریستی» در این ولایت را بر عهده داشت.

براساس این خبرنامه، همچنان دو تن در پیوند به همکاری با گروه طالبان در ولایت قندهار بازداشت شدند. افراد بازداشت شده از مربوطات حوزه سیزدهم پولیس شهر قندهار توسط نیروهای ویژه پولیس گرفتار شدند.

رهایی 20 سرباز افغان از زندان طالبان در ولایت نیمروز

از سوی دیگر، وزارت دفاع ملی افغانستان، اعلام کرد که نیروهای امنیتی افغان 20 سرباز را از زندان طالبان در ولایت نیمروز در غرب این کشور آزاد کردند و در این عملیات، هفت طالب به شمول «مولوی بشیر» یکی از فرماندهای کلیدی طالبان کشته شدند.

رهایی 20 سرباز افغان از زندان طالبان در ولایت نیمروزرهایی 20 سرباز افغان از زندان طالبان در ولایت نیمروز

وزارت دفاع ملی با انتشار اعلامیه‌ای نوشت، نیروهای اردوی ملی افغانستان عملیاتی را بالای (در) زندان طالبان در ولسوالی «خاشرود» ولایت نیمروز انجام دادند که در نتیجه 17 سرباز اردوی ملی و سه پولیس (پلیس) از زندان طالبان رها شدند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.