رسانه خبری پیامِ ایرانی

مسعود پزشکیان: اگر آمار کشته‌شدگان ۹۸ را پیگیری می‌کردم به زندان می‌رفتم<![CDATA[8 ساعت،5 دقیقه

استان‌وایر- «مسعود پزشکیان»، نماینده مجلس، در مصاحبه با روزنامه همدلی در پاسخ به سوالی درباره دلیل پیگیری نکردن تعداد کشته‌شدگان اعتراضات آبان گفت: «آن‌ها که اعلام کردند، رفتند زندان. من زندان نرفتم. شما انجام بده برو زندان.»

مسعود پزشکیان نمایندهٔ مردم تبریز، آذرشهر و اسکو است. او  سال‌ها بعنوان نماینده ادوار مختلف مجلس فعالیت می‌کند و در مجلس یازدهم نیز جزو محدود کاندیداهای اصلاح‌طلبی بود که از سوی شورای نگهبان برای حضور در انتخابات تایید صلاحیت شد.

او در پاسخ به سوالات مرتبط با اعتراضات سراسری مردم ایران در آبان ۱۳۹۸ از تصمیم حاکمیت برای گران شدن بنزین حمایت کرده و معتقد است که آدم‌ها به اندازه اختیارات‌شان مقصرند

روزنامه همدلی در مصاحبه‌ای که با عنوان «مصاحبه چالشی با مسعود پزشکیان» منتشر شده ضمن گفتگو درباره مساپل مختلف نمایندگان مجلس بطور مشخص از او درباره تعداد کشته‌شدگان در اعتراضات آبان ۱۳۹۸ سوال کرده است.

مسعود پزشکیان اعلام تلفات در اعتراضات را وظیقه قوه قضاییه دانسته و گفته است: « نماینده چه کاری می‌تواند انجام دهد؟»

او در عین حال اهالی رسانه و خبرنگاران را هم در مورد افشا نشدن تعداد جان‌باختگان مقصر خوانده و خطاب به مصاحبه کننده گفته است: «شما خبرنگارید، شما انجام دهید. چرا افشاگری نکردید؟ چرا‌ نمی‌گویید؟ این راهش نیست.» 

این نماینده مجلس تایید کرده است که در صورت پیگری بیشتر در این خصوص ممکن بود به زندان برود و به همین علت نیز پیگیری در این زمینه را ادامه نداده است.

او در بخش دیگری از این مصاحبه در خصوص نظارت بر مسائلی که در مجلس وجود دارد گفته است این نظارت‌ها بیشتر «سهم‌خواهی» است و در توضیح آن گفته است چون زمانی وزیر بوده اغلب سوالاتی که از او می‌شود نوعی سهم‌خواهی برای مداخله در مدیریت شهر و استان حوزه خدمت او بوده است.

در آبان ۱۳۹۸ و به دنبال انجام مجدد سهمیه‌بندی بنزین و افزایش ۲۰۰ درصدی قیمت‌ها، اعتراضاتی در شهرهای مختلف ایران رخ داد. خبرگزاری «رویترز» در گزارشی از قول سه مقام رسمی وزارت کشور جمهوری اسلامی و بدون ذکر نام این افراد، تعداد کشته‌شدگان را هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد.

جمهوری اسلامی همواره هرگونه نقض حقوق بشر و سرکوب شهروندان را رد می‌کند و می‌گوید برای حقوق بشر غربی اعتباری قائل نیست.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.