رسانه خبری پیامِ ایرانی

کانون مرغداران: بازار مرغ در اردیبهشت دوباره ملتهب می‌شود<![CDATA[8 ساعت،45 دقیقه

استان‌وایر- نایب رئیس کانون سراسری مرغداران گوشتی کشور از تشکیل بازار سیاه برای جوجه یکروزه خبر داد و پیش‌بینی کرد که بازار مرغ در اردیبهشت ماه دوباره ملتهب ‌شود.

«حبیب اسدالله نژاد»، روز شنبه ۲۸ فروردین به ایلنا گفت: واحدهای مرغ مادری اقدام به صادرات بی‌قاعده یا خروج غیر رسمی جوجه از کشور کرده‌اند که باعث کاهش این نهاده مهم تولید در بازار شده است.

به گفته اسدالله نژاد؛ در حال حاضر قیمت هر قطعه جوجه یکروزه به حدود ۷ هزار تومان رسیده است، در حالی که قیمت مصوب آن ۴ هزار و۲۰۰ تومان است.

این فعال اقتصادی با بیان اینکه  در حال حاضر ۲۵ میلیون قطعه از برنامه‌ریزی جوجه‌ریزی عقب هستیم، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده باید در این ماه ۱۲۵ میلون قطعه جوجه‌ریزی انجام می‌شد، اما تا امروز میزان آن به ۱۰۰میلیون قطعه رسیده است.

با این حال، یک مقام مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق ایران سخنان نایب رئیس کانون مرغداران کشور درباره قاچاق جوجه را تکذیب کرده و آن را «آدرس غلط  دادن» توصیف کرده است.

«یاسر سوادکوهی» به خبرگزاری مهر گفته گرانی مرغ به دلیل احتکار مرغ منجمد توسط واسطه‌هاست و ربطی به قاچاق جوجه یکروزه ندارد.

تشکیل صف‌های طولانی در شهرهای مختلف ایران برای تهیه مرغ دولتی و تنظیم بازاری از تصاویر ثابت ماه‌های گذشته در ایران بود و با وجود وعده‌های مسوولان جمهوری اسلامی برای تنظیم بازار مرغ، این صف‌های طولانی هم‌چنان ادامه دارد.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.