رسانه خبری پیامِ ایرانی

پزشکان آلکسی ناوالنی: خطر ایست قلبی جان او را تهدید می‌کند | جهان | DWتیم پزشکی آلکسی ناوالنی یکی از رهبران اپوزیسیون روسیه که در حبس به سر می‌برد، نسبت به وضعیت سلامتی او ابراز نگرانی شدید کرده‌ است.

آناستازیا واسیلیوآ، پزشک شخصی ناوالنی به همراه سه پزشک همکار او و از جمله یک متخصص قلب روز شنبه ۱۷ آوریل، از مقامات زندان درخواست کرده‌اند که امکان دیدار با ناوالنی را برای آن‌ها فراهم کنند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

بنا بر ارزیابی پزشکان آلکسی ناوالنی میزان پتاسیم در خون او به حد نگران کننده‌ای رسیده و همین موضوع جان او را به مخاطره انداخته است.

پزشک متخصص قلب ناوالنی حتی گفته است که خطر از کار افتادن کلیه یا به هم خوردن میزان تپش قلب جان بیمار او را هر لحظه تهدید می‌کند.

این پزشک گفته است که افزایش میزان پتاسیم به بیش از شش واحد (میلی‌مول در یک لیتر خون) درمان فوری یک بیمار را الزام‌آور می‌سازد. حال آنکه میزان پتاسیم موجود در بدن ناوالنی به بیش از هفت واحد رسیده است.

نامه مربوط به درخواست تیم پزشکان ناوالنی از مقامات زندان بر روی حساب کاربری پزشک شخصی او نیز منتشر شده است. در این پست توییتری آمده است که خطر ایست قلبی می‌تواند هر لحظه جان ناوالنی را مخاطره افکند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.