رسانه خبری پیامِ ایرانی

واکنش تند چین به اظهارات بایدن درباره تضمین امنیت ژاپن | جهان | DWتضمین امنیت ژاپن از سوی ایالات متحده آمریکا حتی با استفاده از جنگ‌افزارهای هسته‌ای ناخشنودی و واکنش شدید چین را در پی داشته است. چین از سخنان جو بایدن درباره دفاع از امنیت ژاپن به شدت انتقاد کرده و آن را برای صلح جهانی زیانبار دانسته است.

در ارتباط با افزایش تنش بین چین و آمریکا، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) بر عزم این کشور در دفاع از امنیت ژاپن تاکید ورزیده بود.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

سایت خبری “اشپیگل آنلاین” روز یکشنبه ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) به واکنش تند چین نسبت به اظهارات جو بایدن پرداخته است.

گفته می‌شود سفیر چین در واشنگتن اطلاعیه مشترک آمریکا و ژاپن را برای صلح و ثبات منطقه آسیا-اقیانوسیه زیانبار دانسته و آن را مانعی برای حفظ مناسبات عادی دیپلماتیک بین چین و آمریکا خوانده است.

جو بایدن پس از دیدار خود با یوشیهیده سوگا، نخست‌وزیر ژاپن از عزم دو کشور برای مقابله مشترک با “چالش چین” سخن گفته بود. او گفته بود که هدف از این اطلاعیه مشترک تضمین صلح و امنیت منطقه هند و اقیانوسیه است.

آمریکا تاکید کرده است که در دفاع از امنیت ژاپن این کشور بدون درنگ از هر امکانی و حتی از سلاح هسته‌ای بهره خواهد گرفت.

جو بایدن جمهوری خلق چین را بزرگترین چالش امنیتی آمریکا می‌داند. برای دفاع از امنیت کشورهای منطقه و به‌ویژه تایوان، آمریکا بر حضور نظامی خود در دریای جنوبی چین افزوده است. این در حالی است که جنگنده‌های چین تقریبا همه‌روز حریم هوایی تایوان را نقض می‌کنند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.