رسانه خبری پیامِ ایرانی

زمین‌لرزه‌ای ۹/ ۵ ریشتری بندر گناوه در استان بوشهر را لرزاند | ایران | DW


مرکز لرزه‌نگاری ایران که وابسته به موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران است، ساعت ۱۱ و ۱۱ دقیقه روز یکشنبه ۲۹ فروردین (۱۸ آوریل) از وقوع زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۹/ ۵ ریشتر در استان بوشهر خبر داد.

گفته می‌شود که این زمین‌لرزه در بسیاری از نقاط بوشهر و حتی در استا‌ن‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و همچنین در استان فارس نیز احساس شده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

زمین‌لرزه نخست در فاصله ۹۳ کیلومتری بوشهر روی داده است. پس از آن نیز وقوع ۱۰ پس‌لرزه نیز گزارش شده است. مرکز زمین‌لرزه بندر گناوه بوده است.

آمار و اطلاعات نادقیقی درباره تعداد مصدومان این زمین‌لرزه منتشر شده است. در حالی که خبرگزاری فارس از یک مصدوم سخن گفته است، پایگاه خبری “عصر ایران” شمار مجروحان را پنج نفر اعلام کرده است.

گفته می‌شود که ده روستای پیرامون بندر گناوه در اثر این زمین‌‌لرزه آسیب دیده‌اند. زمین‌لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری زمین روی داده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

جمهوری اسلامی ایران مدعی است که «تاسیسات حیاتی انرژی در سلامت کامل» هستند. ناصر ابراهیمی، رئيس شورای تامین بخش ویژه خارگ نیز گفته است: «تا کنون خسارتی در محدوده شهری جزیره [خارگ] گزارش نشده است و بررسی در این زمین ادامه دارد.»

خبر وقوع این زمین‌لرزه از سوی خبرگزاری‌های خارجی نیز منتشر شده است. خبرگزاری آلمان با انتشار گزارشی از تهران به حساس بودن منطقه و استان بوشهر اشاره کرده است.

این خبرگزاری با اشاره به وجود نیروگاه هسته‌ای بوشهر، از حساسیت وقوع زمین‌لرزه در این استان خبر داده است.

 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.