رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مرگ و مصدومیت ۵ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز ۲۶ و ۲۷ فروردین ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۵ کارگر در شهرستان های شاندیز، کرج و بختگان دچار حادثه شدند. در این حوادث ۲ کارگر مصدوم شده و ۳ کارگر دیگر جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۹، سه کارگر در شهر شاندیز در استان خراسان رضوی بر اثر ریزش یک کانال گودبرداری شده دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند.

متین جواهری، رییس اداره آتش نشانی شهرستان شاندیز، ضمن اعلام این خبر اعلام کرد: “این حادثه اواسط هفته جاری روی داد و زمانی که دو کارگر ۱۸ و ۴۱ ساله در داخل کانال یاد شده مشغول به کار بودند به علت بارش مداوم باران و سست بودن و دست ریز بودن خاک ناگهان کانال بر سر آن ها ریزش کرده و زیر آوار مدفون شدند”.

وی ادامه داد: “یک راننده بیل مکانیکی نیز که در همان محل مشغول به کار بوده، برای کمک به داخل کانال رفته که بر اثر ریزش مجدد کانال این راننده ۳۲ ساله نیز زیر خاک مدفون شد”.

متین جواهری افزود: “با حضور ماموران این پایگاه آتش نشانی سه کارگر از زیر حدود دو متر خاک بیرون آورده شدند؛ که دو کارگر ۱۸ و ۴۱ ساله فوت کرده بودند و راننده بیل مکانیکی نیز به سختی نفس می‌کشید اما با وجود تلاش ماموران اورژانس او نیز جان خود را از دست داد”.

مصدومیت یک کارگر در شهرستان کرج

به گزارش رکنا، امروز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۹، محمد یساولی، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج، از مصدومیت یک کارگر ساختمانی ۳۵ ساله از اتباع افغان، بر اثر سقوط از ارتفاع ۶ متری یک ساختمان خبر داد.

بر اساس این گزارش؛ این کارگر به دنبال سقوط از یک ساختمان ۶ طبقه در منطقه عظیمیه واقع در شهرستان کرج، بر روی حفاظ ترانس برق فشار قوی دچار مصدومیت شده است.

محمد یساولی، ضمن اشاره به اینکه برق گرفتگی حین انجام کار موجب بروز این حادثه شده است، اعلام کرد: “ساعت ۱۰:۱۷ صبح امروز این حادثه به آتش نشانی اطلاع داده شد و بلافاصله نیروها به همراه مسئول مربوطه به محل حادثه اعزام شدند و پس از ایمن سازی محل، مصدوم را به عوامل اورژانس تحویل دادند”.

مصدومیت یک کارگر در شهرستان بختگان

به گزارش رکنا، دیروز سه‌شنبه ۲۶ فروردین‌ماه ۱۳۹۹، یک نوجوان ۱۶ ساله در شهرستان بختگان در حین کار با تراکتور دچار مصدومیت شده است.

محمدحسین کچویی، مدیر اورژانس ۱۱۵ شهرستان نی‌ریز، ضمن اعلام این خبر گفت: “این حادثه در یکی از باغهای اطراف آباده طشک نزدیک به روستای ده‌زیر رخ داد و مصدوم بلافاصله توسط پایگاه اورژانس آباده طشک به سمت درمانگاه امام هادی این شهر انتقال داده شد”.

وی افزود: “ما زمان طلایی را رعایت و بلافاصله برای اعزام بالگرد هماهنگ کردیم. به طوری که بلافاصله پس از رسیدن آمبولانس به درمانگاه امام هادی، بالگرد هم به زمین نشست و نوجوان ۱۶ ساله را به بیمارستان شهید رجایی شیراز انتقال داد”.

پدر این نوجوان از پیوند دست پسرش در بیمارستان شهید رجایی خبر داده و بیان کرد: “پزشکان از عمل جراحی انجام شده رضایت داشتند؛ اما باید منتظر نتیجه نهایی ماند تا ببینیم دست پسرم به او برمی‌گردد یا نه”.

وی ادامه داد: “پسرم مثل همیشه در کار کشاورزی به من کمک می‌کرد؛ اما در اثر یک اشتباه، از بین تراکتور کوچک سم‌ پاشی رد شد و در یک لحظه میل گاردان تراکتور در حال کار، دستش را گرفت و قطع کرد”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.