رسانه خبری پیامِ ایرانی

جو بایدن اتهام تعرض جنسی به کارمند سابق دفترش را رد کرد


جو بایدن در آیوواحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

کمپین آقای بایدن اتهام تازه علیه او را رد کرده است

جو بایدن نامزد حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری این ادعا که تقریبا ۳۰ سال پیش یک کارمند سابق دفترش در سنا را هدف تعرض جنسی قرار داده رد کرده است.

تارا رید که زمانی به طور موقت به عنوان دستیار در دفتر آقای بایدن کار کرده بود گفته است که این سناتور سابق او را به دیوار فشرد و دستانش را زیر پیراهن و دامن او برد.

آقای بایدن که در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما معاون او بود گفت: “هرگز چنین اتفاقی نیافتاده.”

آقای بایدن، ۷۷ ساله، به تازگی بعد از خروج سناتور برنی سندرز از رقابت ها عملا نامزد حزب خود در انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری شد.

سخنگوی کارزار انتخاباتی آقای بایدن گفت: “او به طور جدی اعتقاد دارد که زنان باید بتوانند صدایشان را به گوش دیگران برسانند و دیگران باید محترمانه به آنها گوش کنند. این ادعاها همچنین باید با دقت توسط رسانه های مستقل بررسی شود. یک چیز در مورد این ادعا روشن است: اینکه حقیقت ندارد.”

خانم رید، ۵۶ ساله، این ادعاها را در ماه مارس با کیتی هارپر، مجری یک برنامه پادکست، مطرح کرده بود.

او گفت در بهار سال ۱۹۹۳ از او خواسته شده بود یک کیف ورزشی را تحویل سناتور بایدن بدهد و خود را با او تنها یافت.

او به خانم هارپر گفت: “واقعا حرفی میان ما رد و بدل نشد، او مرا بیخ دیوار گیر انداخت… خیلی سریع اتفاق افتاد… دستانش روی من بود و زیر لباسم” و اضافه کرد که آقای بایدن با انگشتانش به او تعرض کرد.

خانم رید افزود: “یادم می آید همان موقع گفت ‘می خواهی جای دیگری برویم؟’ و بعد وقتی خودم را عقب می کشیدم… گفت ‘بازی در نیاور شنیدم مرا دوست داری.’ این عبارت توی گوشم ماند.”

او گفت این واقعیت که آقای بایدن از نگاه او علمدار حقوق زنان بود این تجربه را تکان دهنده تر کرد.

خانم رید روز ۹ آوریل – یک هفته پیش – شکایتی در اداره پلیس تنظیم کرد که در آن فقط می گوید قربانی تعرض جنسی بوده اما از آقای بایدن نام نمی برد. او در توییتی نوشت که او “فقط به دلایل امنیتی” شکایت را تنظیم کرده چون به دلیل گذشت زمان طولانی نمی تواند قانونا آقای بایدن را تحت پیگرد قرار دهد.

حق نشر عکس
Getty Images

Image caption

جو بایدن در سال ۱۹۹۱ در سنا

خانم رید یکی از هشت زنی بود که سال پیش آقای بایدن را به دستمالی، بغل یا بوسیدن نامناسب متهم کردند اما هیچ یک در آن زمان رفتار آقای بایدن را تعرض جنسی توصیف نکردند.

آقای بایدن در مقابل قول داد در تعامل با زنان “ملاحظه بیشتری” به خرج دهد.

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی تحقیقی درباره روایت خانم رید نوشت که دو دوست او و برادرش گفته اند که او جزییات یک حمله جنسی تکان دهنده با آقای بایدن را با آنها در میان گذاشته است.

اما این روزنامه می نویسد که این موضوع از سوی هیچ یک از کارکنان سابق دفتر آقای بایدن تایید نشده و “هیچ الگویی از سوءرفتارهای جنسی از سوی آقای بایدن” نیافته است.

خانم رید گفت که او این حادثه را – بدون اشاره به تعرض ادعایی – به چندین عضو ارشد تیم کارکنان آقای بایدن از جمله ماریانا بیکر دستیار اجرایی او گزارش کرد.

خانم بیکر می گوید او هرگز شکایتی در این باره از خانم رید نشنیده است.

خانم رید می گوید بعد از خودداری اعضای دفتر سناتور بایدن از پاسخ دادن به این ادعا، او شکایتی را تسلیم سنا کرد. هیچ رکوردی از چنین شکایتی در سنا پیدا نشده است. خانم رید می گوید مدت کوتاهی بعد از آن دفتر سناتور بایدن بیشتر مسئولیت هایش را از او گرفت و نهایتا او را مرخص کرد.

بیشتر بخوانید:

ترامپ می‌‎گوید ‘چین هم باید درباره بایدن تحقیق کند’

بایدن: ترامپ گناهکار بودن خود را ثابت کرده

وزیر سابق اوکراینی اتهام ترامپ علیه بایدن را رد کرد

بایدن سه ایالت فلوریدا، ایلینوی و آریزونا را درو کرد

انتخابات آمریکا؛ بازگشت قاطعانه بایدن به رقابت‌هامنبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.