رسانه خبری پیامِ ایرانی

اسرائیل و یونان بزرگترین قرارداد دفاعی خود را امضا کردند | جهان | DWوزارت دفاع اسرائیل اعلام کرد قراردادی در حوزه دفاعی میان این کشور و یونان با ارزشی بالغ بر یک میلیارد و ۶۵۰ میلیون دلار به امضا رسیده است.

این بزرگترین قرارداد دفاعی میان دو کشور است.

این قرارداد شامل احداث و اداره یک مرکز آموزشی برای نیروی هوایی یونان توسط شرکت هوافضا و صنایع جنگ‌افزاری “ال‌بیت سیستمز” اسرائیل می‌شود. این مرکز آموزشی بر اساس الگوی آکادمی پرواز اسرائیل ساخته و اداره خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل وزارت دفاع اسرائیل، این شرکت اسرائیلی علاوه بر تامین ۱۰ فروند هواپیماهای جدید آموزشی M-346 ساخت شرکت ایتالیایی لئوناردو، تمامی ناوگان آموزشی نیروی هوایی یونان را برای مدت ۲۲ سال نگهداری می‌کند.

شرکت ال‌بیت تجهیزات و لوازم یدکی هواپیماهای یونانی T6 را همراه با آموزش، سیستم‌های شبیه‌سازی و حمایت‌های لجستیک تأمین و به روز خواهد کرد.

بنی گانتس، وزیر دفاع اسرائیل در این رابطه گفت: «من اطمینان دارم که این (برنامه) به توانمندی اقتصادی اسرائیل و یونان تحکیم خواهد بخشید و هم‌پیمانی دو کشور در حوزه‌های سیاست دفاعی، اقتصادی و سیاسی را تعمیق خواهد بخشید.»

اعلام این خبر پس از ملاقات روز جمعه ۱۶ آوریل (۲۷ فروردین) در قبرس میان وزیران دفاع کشورهای امارات متحده عربی، یونان، قبرس و اسرائیل با هدف گسترش همکاری‌های این کشورها صورت گرفت.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.