رسانه خبری پیامِ ایرانی

سقوط و جان باختن یک کولبر در پی تعقیب نیروهای نظامی در بانه<![CDATA[9 ساعت،16 دقیقه

استان‌وایرـ در پی تعقیب و گریز نیروهای نظامی جمهوری اسلامی در نزدیکی بانه، یک کولبر از ارتفاعات مرزی «سرداو» سقوط کرده و جان باخت. همچنین در سردشت نیز در اثر تیراندازی نیروهای مرزبانی، یک کولبر دیگر از ناحیه دست و پا مجروح و راهی بیمارستان شده است.

روز یک‌شنبه ۲۹ فروردین ۱۴۰۰، خبرگزاری هرانا در گزارشی نوشت که نام کولبری که جان خود را از دست داده، «هیوا قادری» است و او اهل شهرستان سردشت در استان آذربایجان غربی بوده است.

پیکر بی‌جان این کولبر سردشتی که روز شنبه ۲۸ فروردین‌ماه هدف تعقیب و گریز ماموران نظامی جمهوری اسلامی قرار گرفته بود، توسط مردم محلی به بانه منتقل شده است.

کولبر دیگری که همان روز در سردشت هدف تیراندازی ماموران نظامی قرار گرفته، فردی به نام «حاجی مینه عالی» است.

این کولبر مجروح شده اهل روستای  «دله‌تو» از توابع شهرستان «سروآباد» در استان کردستان است که هم‌اکنون در یکی از مراکز درمانی شهرستان «قلعه دزه» در اقلیم کردستان در کشور عراق تحت مداوا است.

تیراندازی بی‌ضابطه ماموران حکومت جمهوری اسلامی به سوی کولبران در یک سال گذشته شدت یافته است.

بر اساس آمارهای ارائه شده توسط سازمان‌های حقوق بشری، تنها طی سال ۲۰۲۰ میلادی، دست‌کم ۲۴۰ کولبر و کاسب‌کار کُرد کشته و زخمی شده‌اند. از این تعداد، ٥٩ مورد جان خود را از دست داده و ۱۸۱ مورد نیز مجروح شده‌اند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسئول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید: www.ostanwire.com

]]>منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.