رسانه خبری پیامِ ایرانی

یک سوم کادر ناوهواپیمابر شارل دو گل فرانسه به کرونا مبتلا شدندمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

وزارت نیروهای مسلح فرانسه شامگاه چهارشنبه ۱۵ آوریل ۲۰۲۰ اعلام کرد طبق نتایج آزمایش‌های تشخیصی انجام شده بیش از یک سوم کادر ملوانی ناوهواپیمابر شارل دو گل فرانسه به ویروس جدید کرونا COVID-19 مبتلا هستند.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس ناوهواپیمابر شارل دو گل یکشنبه گذشته و در پی شناسایی موارد ابتلا به ویروس کرونا در میان خدمه و ملوانان این ناو به طور زودهنگام به فرانسه بازگشت.

وزارت نیروهای مسلح فرانسه در بیانیه‌ای گفت:« تا تاریخ ۱۴ آوریل تست‌های تشخیص کرونا برای ۱۷۶۷ تن از کادر ملوانی از گروه نیروی هوایی دریایی انجام شد. اکثریت غالب تست‌های انجام شده در مورد ملوانانی از ناوهواپیمابر انجام شد که تست‌های ۶۶۸ تن از آنها مثبت تشخیص داده شد».

از جمله این تعداد ملوانان مبتلا به کرونا «۳۱ تن در بیمارستان سانت آن وابسته به وزارت نیروهای مسلح در تولون در جنوب فرانسه و یکی در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شدند.

همچنین جمعه گذشته وزارت ارتش‌های فرانسه از ابتلای ۵۰ تن از کادر ناوهواپیمابر شارل دوگل به ویروس کرونا خبر داد و گفت که ۳ ملوان در چارچوب «تدابیر پیشگیرانه» به کشورشان منتقل شدند.

این وزارتخانه همچنین اعلام کرد ۲۴ ساعت پس از مظنون شدن به وجود مبتلایان به ویروس کرونا در این ناو هواپیمابر «نتایج ۶۶ تست انجام شده نشان داد ۵۰ تن به بیماری COVID-19 مبتلا شده‌اند که ویروس کرونا بر اثر انتشار در ناوهواپیمابر شارل دو گل به آنها منتقل شده است».

در این بیانیه همچنین توضیح داده شد که «در حال حاضر هیچ‌گونه وخامتی در اوضاع سلامتی ملوانان مستقر در این ناو هواپیمابر گزارش نشد». و «تا کنون چگونگی انتقال ویروس کرونا به ناوهواپیمابر شناسایی نشده است».

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.