رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | ثبت شکایت کارگران در دیوان عدالت اداری در خصوص مصوبه دستمزد سال ۹۹


خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه، شکایت کارگران در خصوص مصوبه دستمزد سال ۹۹ در دیوان عدالت اداری ثبت شد. پیش از این، کارگران اعلام کرده بودند علیه دستمزد تعیین شده بدون نظر و توافق نمایندگان کارگری در دیوان عدالت شکایت خواهند کرد. جمعی از وکلای دادگستری نیز حمایت خود را از کارگران و شکایت آنها اعلام کرده و شکایت آنان را ثبت کردند. ابطال مصوبه تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۹ موضوع این دادخواست بوده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به گزارش کارگر نیوز، امروز چهارشنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۹، شکایت کارگران در خصوص مصوبه دستمزد ۹۹ در دیوان عدالت اداری ثبت شد.

پیش از این، کارگران اعلام کرده بودند علیه دستمزد تعیین شده بدون نظر و توافق نمایندگان کارگری در دیوان عدالت شکایت خواهند کرد. جمعی از وکلای دادگستری نیز حمایت خود را از کارگران و شکایت آنها اعلام کردند.

سلیمانی، رئیس کمیسیون حمایت از حقوق عامه مرکز وکلای قوه قضاییه در این رابطه گفت: “با استفاده از وکلای مرکز وکلا، به وکالت از تعدادی از کارگران معترض به تعیین حداقل دستمزد آنان به صورت رایگان و بدون دریافت حق الوکاله، دادخواست ابطال مصوبه تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال ۹۹ را در سامانه عدل ایران ثبت کردیم”.

روز گذشته، رسول کوهپایه‌زاده وکیل پایه یک دادگستری از پذیرش وکالت جمعی از کارگران در اعتراض به تعیین حداقل دستمزد خبر داده و گفته بود: “در مرجع ذیصلاح قضایی که دیوان عدالت اداری است، اقدام مقتضی را در اسرع وقت انجام خواهم داد”.

علی رغم گسترده تر شدن مخالفت ها و طرح شکایت توسط کارگران در دیوان عالی کشور، محمد شریعتمداری، وزیر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز چهارشنبه ۲۷ فروردین مصوبه شورای‌عالی کار در باره دستمزد ۹۹ را برای اجرا ابلاغ کرد.

گفتنی است، با توجه به مصوبه دستمزد ۹۹، دریافتی یک کارگر مجرد برای سال ۹۹، حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خواهد بود.

در تاریخ ۱۸ فروردین ماه در جلسه تصویب مصوبه دستمزد ۹۹،  نمایندگان کارگری، حاضر به توافق با دولتی ها و کارفرمایان نشده و بدون امضای صورتجلسه، جلسه دولت را ترک کرده بودند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.