سرپرست اداره کار استان قزوین می‌گوید ۱۵ واحد تولیدی و صنعتی این استان به دلیل خسارت ناشی از همه‌گیری ویروس جدید کرونا تعطیل شده‌اند. بیش از شش هزار کارگر بیکار شده این استان نیز در سامانه بیمه بیکاری استان ثبت‌نام‌ کرده‌اند.
رضا گروسی سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، ۲۷ فروردین به خبرگزاری دولتی جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت ۱۵ واحد تولیدی و صنعتی این استان با ارسال نامه کتبی به اداره کار اعلام کرده‌اند به دلیل خسارت ناشی از کرونا قادر به ادامه کار نیستد.
یکی از واحدها کنتور سازی قزوین است که ۲۸ اسفند به اداره کار استان اعلام کرده ۱۳۴ نفر پرسنل کارخانه را «تعدیل» و کارخانه را تعطیل می‌کند.
کنتور سازی قزوین که اکنون ظاهرا به دلیل همه‌گیری کرونا بسته شده، از نیمه دوم سال ۹۸ درهای کارخانه را به روی کارگران بسته بود و کارگران آن در اعتراض به تعویق طولانی مدت دستمزدها، بسته شدن کارخانه و بالاتکلیفی شغلی خود بارها مقابل استانداری تجمع کرده‌اند. آن‌ها آخرین بار در ۲۹ بهمن ۹۸، در مسجد شهر تحصن کردند اما پاسخی نگرفتند.
به گفته‌ی سرپرست اداره کار تا کنون بیش از شش هزار نفر برای دریافت حق بیکاری ناشی از همه‌گیری کرونا ثبت نام کرده‌اند. او افزود از آن جا که «برخی از کارفرمایان به دلیل ناآگاهی از تسهیلات دولت برای حمایت از صنایع خسارت دیده، کارگران خود را برای ثبت نام در سامانه بیمه بیکاری تحریک می‌کردند»، اصلاحاتی در سامانه ثبت نام بیمه بیکاری انجام شد تا جلوی افزایش آمار ثبت‌نام گرفته شود.