رسانه خبری پیامِ ایرانی

ویروس‌یاب» سپاه صاحب نام هم شد: مستعان


Share

فرمانده سپاه پاسداران از دستگاهی رونمایی کرده که بنا بر ادعاها «دانشمندان بسیجی» ساخته‌اند و می‌تواند با ایجاد میدان مغناطیسی نه تنها ویروس کرونا بلکه هر ویروسی را از راه دور و بدون خون‌گیری در ۵ ثانیه شناسایی کند. این دستگاه صاحب نام شد: «مستعان» در معنای کسی که از او یاری می‌خواهند.

ویدیو: دستگاه «مستعان» که قرار است از آن یاری بخواهیم. قیمت آن اعلام نشده

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی شنبه ۳ فروردین طی سخنانی که از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد با تکیه بر قسمتی از آیه ۱۱۲ سوره‌ انعام احتمال داد که جن و انس دست در دست هم ویروس کرونا را در ایران همه‌گیر کرده‌اند. سردار پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران همراه با غلامرضا سلیمانی، فرمانده سازمان بسیج چهارشنبه ۲۷ فروردین در مراسم رونمایی ویژه‌ای شرکت کرد: رونمایی از دستگاهی که بسیجی‌ها ساخته‌اند و ادعا می‌کنند قدرت تشخیص ویروس کرونا در محیط را دارد. سردار پاسدار رمضان شریف پنجشنبه ۲۸ فروردین در پاسخ واکنش‌های استهزا آمیز رسانه‌ها گفت:

«غالب واکنش‌های اخیر در قبال این دستاورد‌ها، ناشی از احساس ضعف، حقارت و استیصال از اقتدار و اراده ایرانی برای حل مشکلات و مسائل مبتلا به از جمله آنچه در این روز‌ها علاوه بر ملت ایران، سایر ملل و جوامع را به خود درگیر و مشغول ساخته است، بوده و این تهاجمات به زودی رنگ خواهد باخت و آن‌ها به مانند مصادیق تجربه شده در گذشته مانند موشک‌های نقطه‌زن و پهپاد‌های راهبردی، مجبور به پذیرش حقایق و واقعیات و اذعان به خدشه‌ناپذیر بودن این دستاورد شگرف خواهند شد.»

یکی از انتقادها این بود که سپاه پاسداران که نمی‌تواند هواپیمای مسافربری خطوط هواپیمایی اوکراین را تمیز دهد و این هواپیما را با ۱۶۷ مسافر و ۹ خدمه با دو موشک سرنگون می‌کند، چگونه می‌تواند ادعا کند دستگاهی برای تشخیص ویروس کرونا در محیط ساخته است؟

سخنگوی سپاه در پاسخ به متخصصان توصیه کرد که «از شتاب‌زدگی در قضاوت نسبت به این سامانه» پرهیز کنند.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز گذشته در نشست خبری ویدیویی خود در پاسخ به خبرنگار آناتولی درباره ساخت دستگاه ویروس‌یاب کرونا گفته بود:

«اگر این دستگاه از سوی وزارت بهداشت تائید شده بود حتما در گزارش رونمایی آن اعلام می‌شد. مرجع تائید وزارت بهداشت است. این دستگاه را سازمان غذا و دارو تائید نکرده، اگر تائید بشود مجوز تولید انبوه می‌دهیم.»

شریف به سخنگوی وزارت بهداشت گفت:

«همانگونه که در مصاحبه اخیر سخنگوی وزارت بهداشت هم آمده است، برای تولید انبوه این سامانه راهبردی مجوز‌های لازم اخذ و به یاری خداوند نقش‌های موثر و تعیین‌کننده سامانه در کمک به مدیریت و پیشگیری از ادامه شیوع کرونا ملموس و آشکار خواهد شد.»

از قیمت این دستگاه اطلاعی در دست نیست.

بیشتر بخوانید:

فرمانده سپاه از دستگاه «ویروس‌یاب» کرونا رونمایی کرد

 

Share

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.