رسانه خبری پیامِ ایرانی

تصاویری برای بزرگ‌داشت قهرمانان مبارزه با ویروس کرونا۱ ساعت،۱۵ دقیقه

«دانا علی‌نژاد»، نقاش، کارتونیست و معلم مقیم امریکا کارتون‌هایی را با مضمون «کرونا و فداکاری‌های کادر درمان» تصویرسازی کرده است. پرستاران، پزشکان و کادر درمانی که به مبتلایان «کووید-۱۹» سرویس می‌دهند، در همه دنیا «سربازان جبهه مبارزه با کرونا» لقب گرفته‌اند.

استفاده از لباس‌های ایزوله سنگین در تمام مدت حضور در مراکز درمانی، سختی کار آن‌ها را دو چندان کرده است. روایت‌های کادر درمان در فیلم‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی تکان دهنده‌اند؛ مثل پرستاری که می‌گوید اغلب آن‌ها به دلیل سختی پوشیدن و در آوردن لباس‌های ایزوله، سعی می‌کنند در طول شیفت کاری کمتر به دست‌شویی بروند تا مجبور به درآوردن کل پوشش خود نشوند. بعضی از آن‌ها توضیح می‌دهند ساعت‌های زیادی تشنگی می‌کشند چون شرایط بالا زدن ماسک و دستکش و خوردن یک لیوان آب را بدون ترس از ابتلا به بیماری ندارند.

پرستاران و پزشکان دیگری از زندگی در قرنطینه خبر داده‌اند. آن‌ها از ترس این که مبادا ویروس را به فرزندان و دیگر افراد خانواده‌ها منتقل کنند، خودشان را قرنطینه کرده‌اند. ویدیویی از ذوق یک پسر بچه برای دیدار با پدر پزشک خود منتشر شده است؛ پسر به سمت پدر می‌دود اما پدر اجازه نمی‌دهد فرزندش به او نزدیک شود.

در این میان، ویروس کرونا هم از بین پزشکان و پرستاران کم قربانی نگرفته است. در دو ماه اخیر و فقط در استان گیلان، کرونا تاکنون جان ۲۵ نفر از پزشکان متخصص، پرستاران و پرسنل مراکز درمانی را گرفته است. سوگواری برای عزیزان، دوستان و همکاران از دست رفته و ترس از ابتلا به این بیماری و سختی کار، آن‌ها را تحت فشارهای شدید اضطرابی و روانی قرار داده است. آن‌ها با انتشار تصاویری از خودشان، از همه مردم درخواست می‌کنند فاصله اجتماعی را رعایت کنند و در خانه‌های خود بمانند.

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.