رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | مصدومیت ۶ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار


خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۶ کارگر در شهرهای تهران و رشت طی سه حادثه جداگانه دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از صدا و سیما، یک ساختمان در حال تخریب در خیابان جنت آباد مرکزی فرو ریخت و چهار کارگر دچار مصدومیت شدند.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی شهرداری تهران با بیان اینکه ساعت ۹ و ۱۹ دقیقه امروز (۲۸ فروردین) در پی تماس شهروندان با سامانه ۱۲۵ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، یک مورد حادثه آوار در یک منزل قدیمی در حال تخریب اعلام شد، گفت: “بلافاصله ۲ ایستگاه آتش نشانی به محل حادثه واقع در جنت آباد مرکزی، بالاتر از بزرگراه همت اعزام شدند”.

وی در ادامه توضیح داد: “این حادثه در ساختمان قدیمی سه طبقه که ۲ طبقه بالایی آن قبلا تخریب شده است، رخ داده بود و کارگران در طبقه اول مشغول به کار بودند که مساحت حدود ۴۰ متر مربع از سقف تخریب می‌شود. بر اساس اطلاعات اولیه چهار نفر کارگر نیز در آن محل حضور داشتند. اطلاعات حاکی از آن بود که در ابتدا چهار نفر زیر آوار حبس و دچار مصدومیت شده‌اند که پیش از رسیدن آتش‌نشانان، سه نفر از مصدومان از زیر آوار خارج شده بودند”.

ملکی بیان کرد: “زمانی که آتش‌نشانان به محل رسیدند یکی از کارگران از ناحیه دو پا تا کمر در آوار گرفتار بود که آتش‌نشانان با ایمن‌سازی‌های لازم موفق شدند این کارگر را از زیر آوار خارج کنند”.

مصدومیت ۲ کارگر طی دو حادثه جداگانه در رشت

به گزارش ایرنا، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی گیلان گفت: “شب گذشته یک کارگر ساختمانی که از طبقه پنجم یک ساختمان سقوط کرد توسط نیروهای فوریت های پزشکی استان به بیمارستان منتقل شد”.

پیمان اسدی، افزود: “این کارگر ساختمانی که دچار آسیب های شدید از ناحیه هر دو پا، سوراخ شدگی نافذ شکم به علت فرورفتن میله در بدن شده بود، با انجام اقدامات درمانی لازم توسط ١١۵ سریع به بیمارستان پورسینا رشت منتقل شد”.

همچنین خبرگزاری صدا و سیما گزارش کرد؛ ماموران آتش نشانی رشت، کارگری را که پایش در دستگاه خردکن ضایعات گیر کرده بود نجات دادند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی رشت، در این خصوص گفت: “کارگر ۴۳ ساله کارخانه پلاستیک سازان واقع در جاده جیرده شهرک صنعتی سپیدرود رشت هنگام کار با دستگاه خردکن ضایعات، پایش درون دستگاه گیر کرد و دچار شکستگی شد”.

شهرام مومنی زاده افزود: “۳ مامور آتش نشانی با یک خودروی نجات به محل حادثه اعزام شدند و با موفقیت، این کارگر را بیرون آوردند. در نهایت کارگر مصدوم برای درمان به بیمارستان منتقل شد”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.