خبرگزاری هرانا | بلاتکلیفی و معوقات مزدی کارگران کارخانه نساجی بروجرد

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – کارگران شاغل در کارخانه نساجی بروجرد از بلاتکلیفی خود در پی تعطیلی این واحد صنفی، خبر دادند و گفتند که وضعیت پیش آمده در حالی است که چندصد نفر از کارگران مطالبات مزدی پرداخت نشده نیز دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران کارخانه «نساجی بروجرد» گفتند که از ابتدای فروردین ماه سال جاری درهای کارخانه به روی آنها بسته شده‌ و همگی سرگردان شده‌اند.

کارگران با بیان اینکه موضوع مشکلات‌مان را به مسئولان شهرستان و استان اطلاع داده‌ایم، در ادامه افزودند: “وضعیت پیش آمده در حالی است که چندصد نفر از کارگران شاغل در این واحد صنعتی، هر کدام حقوق اسفند ماه خود را به همراه عیدی پاداش از کارفرما طلبکار هستند در عین حال بعد از تعطیلات رسمی نوروز کارفرمای اصلی کارخانه به دلیل افزایش مشکلات مالی که ناشی از کاهش فروش محصولات کارخانه به تبع شیوع ویروس کروناست درهای ورودی کارخانه را بسته است.

به گفته یکی از کارگران نساجی بروجرد، نزدیک به یک دهه است که کارگران این کارخانه با مشکلات تولید و معیشت مواجه هستند. قبل از شیوع ویروس کرونا شاهد بهبود وضعیت کارخانه بودیم اما در حال حاضر کارخانه هیچ فعالیت تولیدی ندارد.

براساس اظهارات این کارگر، کارخانه «نساجی بروجرد» در جنوب شرقی شهر بروجرد واقع شده است. در این واحد تولیدی کارفرما بدون توجه به وضعیت کارگرانی که ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه کار دارند، می‌گوید کارگران فعلا حق ورود به محل کار خود را ندارند این درحالی است که کارگران نگرانند مبادا با استمرار وضعیت؛ شغل خود را از دست بدهند و به شرایط چند سال قبل بازگردند.

به گفته وی، همه کارگران این کارخانه قراردادی هستند. آنها حقوق اسفند، عیدی و پاداش سال ۹۸ خود را از کارفرما دریافت نکرده‌اند و علاوه‌ بر آن پرداخت حق بیمه‌شان دچار مشکلاتی است.

این کارگر کارخانه نساجی بروجرد در خاتمه تصریح کرد: “از مسئولان درخواست داریم کمک کنند کارگران شاغل در نساجی بروجرد بیکار نشوند”.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *