رسانه خبری پیامِ ایرانی

مصادره وسایل شخصی زندانیان زندان عادل‌آباد۱ ساعت،۷ دقیقه

پس از شورش در زندان عادل‌آباد، در روزهای گذشته، گاردهای زندان هر روز به یکی از بندهای زندان هجوم برده و به صورت گسترده‌ای بخش عمده وسایل شخصی زندانیان را ضبط کرده و با خود برده‌اند. 

به گفته یکی از کسانی که با زندان عادل‌آباد شیراز ارتباط دارد، چند روز پس از شورش شامگاه یکشنبه ۱۰ فروردین برخی از زندانیان زندان عادل‌آباد، به یکباره ده‌ها مامور گارد زندان و سرباز، همچون مانور جستجوی مواد ممنوعه در زندان، به داخل یک بند ریخته و اقدام به جمع‌آوری وسایل زندانیان می‌کنند.

به گفته این منبع، آن‌چه موجب شگفتی زندانیان را فراهم کرده است این است که جستجو نه برای مواد ممنوعه در زندان که برای ضبط وسایل معمول زندانیان است. 

به گفته این منبع، در برخی از بندها حتی پتو، بالش و پرده و ظرف و ظروف زندانیان و مواد غذایی آنان هم جمع‌آوری و ضبط شده است: «پیاز و سیب‌زمینی را که زندانیان از فروشگاه زندان خریده‌اند را هم برده‌اند. مشخص نیست زندانی با پیاز و سیب‌زمینی جز تهیه غذا چه کاری می‌تواند انجام دهد که آن را هم برده‌اند. بعید است زندانی بتواند با سیب‌زمینی یا پیاز، وسیله‌ای برای شورش یا فرار از زندان تهیه کند.» 

گفتنی است که زندان عادل‌آباد شیراز از جمله زندان‌هایی بود که در جریان زنجیره‌ای از ناآرامی‌ها در زندان که عمدتا در روزهای نوروزی رُخ داد، شاهد اعتراض زندانیان بود. زندانیانی که در روزهای شیوع کرونا نگران سلامتی و جان خود بودند و در اعتراض به وضعیت خود و عدم موافقت با درخواست مرخصی دست به شورش زدند. 

کاظم موسوی، رئیس دادگستری استان فارس همان‌ زمان ضمن تایید خبر شورش در زندان عادل‌آباد، تاکید کرد هیچ‌کدام از زندانی‌ها موفق به فرار از زندان نشده است. به گفته کاظم موسوی در گفتکو با ایلنا، معترضان زندان عادل‌آباد از دو بند این زندان بودند که زندانیان با جرائم خشن و خاص آن‌جا نگهداری می‌شوند و «مشمول هیچ گونه تسهیلات نمی‌شوند.»

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: info@iranwire.com

📞اگر می‌خواهید درباره موضوع این خبر با افراد مسوول تماس بگیرید، لطفاً به فهرست مسوولان در سراسر ایران مراجعه کنید:  www.ostanwire.com

 منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.