رسانه خبری پیامِ ایرانی

۹۳ وکیل در نامه‌ای به رئیسی خواستار آزادی چند زندانی شدند | NRS-Import | DW۹۳ وکیل دادگستری در نامه‌ای به ابراهیم رئيسی، رئیس قوه قضائیه ایران خواستار آزادی تعدادی از زندانیانی شده‌اند که به دلیل “انتقاد از حکمرانان” در زندان به‌سر می‌برند.

در این نامه که چهر‌ه‌هایی همچون صالح نیکبخت، عبدالفتاح سلطانی، سعید دهقان و فریده غیرت آن را امضا کرده‌اند بازداشت این افراد “ناروا” خوانده شده و امضاکنندگان خواستار پیگیری و اقدام فوری برای آزادی این افراد شده‌اند.

در این نامه که در سایت انصاف‌نیوز منتشر شده به اسامی زندانیانی همچون گیتی پورفاضل، نسرین ستوده، محمد نجفی، امیرسالار داودی، محمد نوری‌زاد، اسماعیل عبدی، فرهاد میثمی و کیوان صمیمی اشاره شده است.

در ادامه از رئیسی خواسته شده تا تحت “هر عنوان قانونی که صلاح” می‌داند “جهت آزادی افرادی که دغدغه خیر عمومی داشته و مورد تعقیب کیفری واقع شده‌اند” اقدام کند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

شخصیت‌ها و سازمان‌های حقوق بشری مطرح جهان بارها به زندانی کردن وکلا و فعالان سیاسی و مدنی در ایران اعتراض کرده و خواستار آزادی ‌آن‌ها شده‌اند.

در اواخر فروردین کانون وکلای اروپا در نامه‌ای به حسن روحانی، رئيس‌جمهوری ایران آزادی وکلای زندانی را خواستار شد.

پیش از آن نیز میشل باچله، کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی در مورد وضعیت فعالان حقوق بشر و وکلای زندانی در ایران خواستار آزادی هر چه سریع‌تر آن‌ها با توجه به شیوع کرونا در زندان‌ها شده بود.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.