رسانه خبری پیامِ ایرانی

کمک ۵۰۰میلیون دلاری سعودی به سازمان‌های بین‌المللی برای مقابله با کرونامنبع: دبی – العربیه.نت، فارسی

پادشاهی عربی سعودی که ریاست دوره‌ای گروه ۲۰ اقتصاد برتر جهان را بر عهده دارد، پنج‌شنبه ۱۶ آوریل ۲۰۲۰ اعلام کرد که مبلغ ۵۰۰میلیون دلار را به عنوان سهم خود برای کمک به سازمان‌های بین‌المللی جهت حمایت از تلاش‌های مبارزه با ویروس کرونا اختصاص داده است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، کمک ۵۰۰میلیون دلاری این پادشاهی با هدف کمک به سازمان‌های بین‌المللی متخصص در زمینه تقویت آماده‌باش، پاسخگویی به بحران‌ها و وضعیت‌های فوق‌العاده، توسعه ابزار و تجهیزات تشخیص، تهیه واکسن‌های جدید و توزیع آنها و همچنین تضمین فراهم کردن امدادها و تجهیزات پیشگیری مورد نیاز برای کارکنان بخش بهداشت و درمان تقدیم شده است.

به نوشته واس «این کمک‌های مالی در چارچوب تعهدات پادشاهی عربی سعودی طی اجلاس فوق‌العاده مجازی سران گروه ۲۰ انجام می‌شود که خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود ماه گذشته برای انعقاد آن فراخوان داده و ریاست آن را بر عهده داشت.»

در اجلاس اخیر گروه ۲۰ سران کشورهای عضو این گروه تعهد کردند کمک‌های حمایتی لازم را از سازمان‌ها و برنامه‌های بین‌المللی در مقابله با شیوع همه‌گیر کرونا به عمل آورند.

پادشاهی عربی سعودی در این راستا ۱۵۰ میلیون دلار آمریکا برای ائتلاف ابتکارهای آماده‌باش در برابر بیماری‌های همه‌گیر و مبلغ ۱۵۰ میلیون دلار برای ائتلاف جهانی واکسن‌سازی و ایمن‌سازی و مبلغ ۲۰۰ میلیون دلار آمریکا برای سازمان‌ها و برنامه‌های بهداشتی متخصص بین‌المللی و منطقه‌ای دیگر اختصاص داده است.

نیاز به کمک‌های ۸ میلیارد دلاری اضافی

از سویی پادشاهی سعودی مجددا کشورها، سازمان‌های غیر دولتی، مؤسسه‌های خیریه و بخش خصوصی را به مشارکت در کمک به تلاش‌های بین‌المللی جهت پر کردن شکاف مالی مورد نیاز برای مقابله با شیوع همه‌گیر ویروس کرونا که بنا به ارزیابی‌های شورای آمادگی جهانی بالغ بر ۸ میلیارد دلار برآورد می‌شود، دعوت کرد.

این در حالی است که گروه ۲۰ به ریاست دوره‌ای پادشاهی عربی سعودی به همکاری‌های گروهی و فوری برای مقابله با اثرات جهانی ناشی از شیوع همه‌گیر کرونا ادامه داده و در این راستا تدابیر لازم در تمامی زمینه‌های کاری در چارچوب اهداف گروه G20 را اتخاذ می‌کنند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.