رسانه خبری پیامِ ایرانی

سازمان جهانی بهداشت: اروپا در کانون اپیدمی کرونا قرار دارد | جهان | DWدفتر اروپایی سازمان جهانی بهداشت هفته‌های آینده را زمان سرنوشت‌سازی در مبارزه با ویروس کرونا در اروپا نامید. پس از گذشت یک هفته که منحنی مبتلایان جدید به این ویروس در آلمان روند نزولی به خود گرفته بود، بار دیگر بر تعداد بیماران جدید افزوده شده است.

روز پنجشنبه ۲۸ فروردین (۱۶ آوریل)‌ هانس کلوگه، سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس مطبوعاتی در کپنهاگ، پایتخت دانمارک، گفت: «ما هنوز در کانون طوفان اپیدمی کرونا قرار داریم.» او افزود با وجود این که برخی از “نشانه‌های مثبت” در اسپانیا، ایتالیا، آلمان، فرانسه و سوئیس قابل مشاهده است، اما تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا به طور کلی رو به افزایش است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

کلوگه گفت که طی ده روز گذشته تعداد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در اروپا دو برابر شده است و اکنون به حدود یک میلیون نفر نزدیک شده است. در نتیجه می‌توان گفت که نیمی از موارد تایید شده ابتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان در اروپا هستند.

به گفته سخنگوی سازمان جهانی بهداشت در کشورهایی مانند بریتانیا، ترکیه، اوکراین، روسیه سفید و روسیه روند ابتلا به این ویروس آهسته‌تر نشده است. کلوگه از این کشورها خواست که پیش از تغییر و یا برداشتن مقررات محدودیت‌های اجتماعی توجه کنند که ویروس دو باره به شکل غیرقابل کنترلی گسترش نیابد.

کلوگه تاکید کرد که علاوه بر این باید سیستم درمانی در موقعیتی باشد که بتواند در صورت مبتلا شدن افراد، آن‌ها را شناسایی و ردیابی کند و همه کسانی را که با اشخاص مبتلا در ارتباط ارتباط بوده‌اند به طور سریع آزمایش و در صورت لزوم قرنطینه کند.

آنگلا مرکل، صداعظم آلمان، روز گذشته (چهارشنبه ۱۵ آوریل) اعلام کرد که با توجه به روند نزولی منحنی رشد مبتلایان به کرونا مقررات محدودیت‌های اجتماعی در این کشور می‌تواند گام به گام کاهش یابد و به این منظور برخی از فروشگاه از روز دوشنبه ۲۰ آوریل و مدارس نیز از چهارم ماه مه بازگشایی خواهند شد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

سخنگوی سازمان جهانی بهداشت بر خطر گسترش ویروس کرونا در اماکن عمومی به ویژه مناطق آسیب پذیرتر مانند خانه سالمندان اشاره کرد و گفت که باید تلاش کرد که تعداد مبتلایان به حداقل برسد. او یادآور شد که تمام این اقدامات در مبارزه با گسترش ویروس کرونا ضروری هستند و “باید تلاش کنیم و هوشیار باشیم”.

شمار مبتلایان جدید به ویروس کرونا در آلمان برای اولین بار از ۹ آوریل افزایش یافته است. به گفته دانشگاه آمریکایی جان‌هاپکینز تا صبح پنجشنبه ، ۲۵۴۳ مورد جدید در ۲۴ ساعت گزارش شده است. این بدان معنی است که پس از کاهش روند متوالی شش روزه، شمار مبتلایان جدید در آلمان دوباره در حال افزایش است. طبق آمار این دانشگاه تاکنون ۱۳۴ هزار و ۷۵۳  مورد تایید شده ابتلا به کرونا در آلمان ثبت شده است. تعداد درگذشتگان نیز در این کشور به ۳۸۰۴ رسیده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.