رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در آمریکا؛ تعداد بیکاران به حدود ۲۲ میلیون نفر رسید


کرونا در آمریکاحق نشر عکس
Getty Images

Image caption

محدودیت‌های مهار کرونا بسیاری از کسب‌وکارها را به تعطیلی کشانده

با ادامه اعمال تدابیر محدودکننده مرتبط با اپیدمی کرونا که فعالیت‌های اقتصادی را مختل کرده، وزارت کار آمریکا روز پنجشنبه (۱۶‌ آوریل) اعلام کرد که فقط در یک هفته گذشته ۵/۲۵ میلیون نفر دیگر در این کشور بیکار شده اند.

به این ترتیب، حدود ۲۲ میلیون آمریکایی در ظرف یک ماه گذشته مشاغل خود را از دست دادند که این شدیدترین موج بیکاری در ظرف یک قرن گذشته در ایالات متحده است.

هفته گذشته مقام های فدرال اعلام کرده بودند که ۶/۶ میلیون نفر در سراسر آمریکا فرم‌های مربوط به بیکاری پر کرده اند.

هم اکنون در آمریکا به دلیل شیوع کرونا یک نوع تعطیلی عمومی برقرار است که بسیاری از فعالیت های اقتصادی را متوقف کرده و بعضی از کسب و کارهای کوچک مجبور به اخراج کارمندان خود شده اند. نرخ بیکاری به حداقل ۱۳ درصد رسیده است. برخی ناظران انتظار دارند که این رقم به زودی به حدود ۲۰ درصد نیز برسد.

این در حالیست که کنگره آمریکا در اواخر ماه مارس یک بودجه اضطراری دو تریلیون دلاری را برای جبران زیان های اقتصادی کرونا و ممانعت از بیکاری گسترده تصویب کرد که بسیاری از ناظران آن را کافی نمی دانند.

روز پنجشنبه اعلام شد که بیش از ۳۰۰ میلیارد دلاری که در آن بودجه برای کسب و کارهای کوچک در نظر گرفته شده بود بین آن ها تقسیم شده و به پایان رسیده است.

بخشی از کمک های مالی اضطراری فدرال همچنین به شرکت های بزرگ اعطا شده است تا از اخراج دسته جمعی کارکنان خود خودداری کنند.

دولت‌ آمریکا و مدیران شرکت های هواپیمایی این کشور این هفته بر سر جزییات یک بسته کمک های اضطراری بزرگ به این شرکت ها به توافق دست پیدا کردند.

بنا بر توافق اعلام شده، شرکت های هوایی از جمله دلتا، جت بلو، و سات وست به صندوقی از کمک های بلاعوض و وام های با بهره پایین دسترسی خواهند داشت و در عوض متعهد می شوند که تا پایان ماه سپتامبر امسال کارکنان خود را اخراج نکنند یا حقوق آنها را کاهش ندهند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.