ابتلای ۱۰۰ تن از کارکنان درمانی خراسان رضوی به کووید ۱۹

به اشتراک گذاشتن


Share

حدود ۱۰۰ تن از اعضای کادر درمانی بیمارستان‌های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خراسان رضوی به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده‌اند. اما به گفته‌ی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بیماری تا کنون منجر به مرگ هیچیک نشده است.

تصویری از محل قرنطینه بیماران مشکوک به کرونا در بیمارستان شریعتی مشهد ــ عکس:‌ باشگاه خبرنگاران جوان

محمد حسین بحرینی، رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز چهارشنبه ۲۷ فروردین به خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) گفت افراد مبتلا شده بیماران مبتلا به کرونا را پذیرش می‌کرده‌اند و خود نیز به ویروس کرونا آلوده شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود تعدای از کادر درمانی مبتلا به کووید ۱۹ درمان شده، عده‌ای در بیمارستان و تعدادی نیز در خانه قرنطینه هستند.

در حدود دو ماه که از اعلام رسمی همه‌گیری کرونا در ایران می‌گذرد، کادر درمانی نقاط مختلف ایران به نبود تجهیزات بهداشتی و پیشگیری از ابتلا به بیماری اعتراض کرده‌اند.

تا کنون ده‌ها تن از کادر درمانی بیمارستان‌های مناطق مختلف ایران شامل پرستاران، پزشکان در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

همه‌گیری کرونا در ایران تا کنون بنا بر آمار رسمی جان ۴۷۷۷ نفر را گرفته است. بنا بر گزارش ۲۸ فروردین وزارت بهداشت، تعداد مبتلایان به کرونا نیز ۷۷۹۹۵ نفر است که حال ۳۵۹۴ وخیم اعلام شده است. بسیاری در درستی آمار رسمی کرونا در ایران تردید دارند و ارقام واقعی را بالاتر می‌دانند.


در همین زمینه:

اخراج پرستاران در میانه بحران کرونا: کسی پاسخگو نیست

Share

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *