رسانه خبری پیامِ ایرانی

‏تصویری؛ ناتو به هدف مبارزه با کرونا به سربازان افغان لوازم بهداشتی کمک کردمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

مأموریت حمایت قاطع ناتو مستقر در افغانستان پنج شنبه ۱۶ آوریل به هدف مبارزه با ویروس کرونا به نیروهای امنیتی افغان لوازم بهداشتی کمک کرد.

ناتو با نشر اعلامیه‌ای نوشت، این لوازم بهداشتی شامل ۱۳ هزار ماسک، ۱۳ هزار مواد ضد عفونی، دماسنج، دستکش، عینک محافظ و دیگر تجهیزات محافظتی‌اند.

در این اعلامیه ذکر شده که این موادهای بهداشتی به مسئولان قول اردوی ۲۱۵ میوند در ولایت هلمند در جنوب افغانستان تحویل داده است.

در همین حال، قول اردوی (سپاه) ۲۱۵ میوند در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت، این لوازم بهداشتی به نیروهای امنیتی توزیع می‌شود.

از سوی دیگر، دفتر والی هرات نیز اعلام کرد، نخستین محموله وسایل و تجهیزات طبی از سوی فرمانده حمایت قاطع زون غرب در اختیار ریاست صحت عامه این ولایت قرار گرفت.

دفتر والی هرات در صفحه رسمی فیسبوک‌اش نوشت: «این محموله شامل هفت قلم انواع عینک های محافظتی، ماسک، مایع ضد عفونی، لباس های مخصوص، دستکش، ماسک جراحی و سایر امکانات می باشد که در هماهنگی با ریاست نماینده گی وزارت خارجه از سوی قوماندانی حمایت قاطع در زون غرب تهیه و امروز (پنج شنبه ۱۶ آوریل) در اختیار ریاست صحت عامه (هرات) قرار گرفت».

قابل ذکر است که وزارت امور داخله افغانستان به تاریخ ۱۲ آوریل اعلام کرد، اولین سرباز پولیس بر اثر ویروس کرونا در شهر کابل جان باخت.

این وزارت با نشر اعلامیه‌ای از ایجاد یک واحد ویژه برای مبارزه با ویروس کرونا در شفاخانه ۳۰۰ بستر پولیس خبر داد.

در این اعلامیه آمده بود، این واحد ویژه در شفاخانه ۳۰۰ بستر پولیس به هدف وقایه و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در صفوف پولیس ایجاد گردیده و به شکل دوامدار درهماهنگی با سایر مراکز صحی پولیس فعالیت می‌کند.

از جانب دیگر، براساس گفته وزارت صحت عامه افغانستان، آمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به ۸۴۰ نفر رسیده که از این میان ۳۰ نفر بر اثر ویروس کرونا جان باخته و ۵۴ نفر دیگر بهبود یافته‌اند.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.