رسانه خبری پیامِ ایرانی

حوثی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰۰ بار آتش‌بس را نقض کردندمنبع: دبی_العربیه.نت فارسی

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه پنج‌شنبه ۱۶ آوریل ۲۰۲۰ اعلام کرد که شبه‌نظامیان حوثی طی ۲۴ ساعت گذشته در ۱۰۰ مورد آتش‌بس اعلام شده در یمن را نقض کردند.

به گزارش العربیه، ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن گفت، اقدامات ستیزه‌جویانه شبه‌نظامیان کودتاگر حوثی علی‌رغم آتش‌بس اعلام شده شامل اقدامات خصمانه نظامی و کاربرد انواع سلاح‌های سبک و سنگین بوده است.

ائتلاف عربی همچنین اعلام کرد« علی‌رغم داشتن حق مشروع برای واکنش به وضعیت‌های دفاع از خود، بالاترین درجات خویشتن‌داری در قواعد درگیری را رعایت می‌کنیم».

ائتلاف عربی همچنین افزود « به آتش‌بس پایبند هستیم و از تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل در یمن حمایت می‌کنیم».

از سویی ائتلاف حمایت از دولت قانونی در یمن روز چهارشنبه اعلام کرد نقض‌های آتش‌بس اعلام شده از سوی حوثی‌ها تا به امروز به ۵۴۷ مورد رسیده است.

ائتلاف عربی سه‌شنبه اعلام کرد ‌که طی ۲۴ ساعت گذشته ۹۵ مورد نقض آتش‌بس از سوی حوثی‌ها صورت گرفته است.

تهدید کرونا علیه یمن

از طرفی مارتن گریفیس فرستاده سازمان ملل متحد پنج‌شنبه گفت که سازمان ملل متحد تمامی تدابیر انسانی برای مبارزه با شیوع همه‌گیر ویروس کرونا در یمن را دنبال می‌کند. گریفتس پنج‌شنبه در گزارشی به شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کرد که تهدید کرونا علیه یمن بکارگیری تمامی تلاش‌های بین‌المللی را می‌طلبد، او همچنین تاکید کرد که یمن قادر به رویارویی همزمان با جنگ و شیوع همه‌گیر کرونا نیست.

افزون بر این مارتن گریفتس تاکید کرد که علی‌رغم توافق آتش‌بس اعلام شده، درگیری‌ها همچنان در برخی جبهه‌ها ادامه دارد.

شایان ذکر است که ائتلاف حمایت از دولت قانونی یمن در ۸ آوریل جاری، آتش‌‌بس فراگیری را در یمن و به مدت دو هفته برای مقابله با پیامدهای شیوع ویروس کرونا اعلام کرده است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.