آمار رسمی کرونا در ایران: ۴ هزار و ۹۵۸ جان‌باخته و ۷۹ هزار و ۴۹۴ مبتلا

به اشتراک گذاشتن


فوری

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران تازه‌ترین آمار مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا را اعلام کرد و براساس آن در شبانه روز گذشته هزار و ۴۹۹ مبتلای جدید شناسایی شده و ۸۹ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

به این ترتیب شمار کل مبتلایان به کووید-۱۹ در ایران به ۷۹ هزار و ۴۹۴ نفر و فوت‌شدگان به ۴ هزار و ۹۵۸ نفر رسید.

تعداد کل بهبود یافتگان نیز به ۵۴ هزار و ۶۴ نفر اعلام شده است.

بنا به گفته آقای جهانپور ۳ هزار و ۵۶۳ نفر ازبیماران مبتلا به کووید-۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

روز گذشته تعداد مبتلایان به کرونا در ایران ۷۷ هزار و ۹۹۵ نفر و جان‌باختگان ۴ هزار و ۸۶۹ اعلام شده بود.

امروز همچنین سعید نمکی، وزیر بهداشت ایران در پاسخ به انتقاد روزنامه دنیای اقتصاد به عملکرد وی در کنترل شیوع کرونا گفت: “از همان روزی که در اواخر دی‌‌ ماه در کشور چین مورد بیماری اعلام شد، اینجانب تقاضای تشکیل جلسه اورژانسی و در روز تعطیل با حضور معاون اول محترم رئیس جمهور کردم تا پروازهای مستقیم از چین به کشورمان و بالعکس قطع شود”.

آقای نمکی در نامه‌ای به نویسنده سرمقاله دنیای اقتصاد نوشته است: “بلافاصله پس از تشخیص اولین موارد آلودگی در کشور پیشنهاد تشدید محدودیت‌‌ها همچون تعطیلی دانشگاه‌‌ها، مدارس، اجتماعات، نمازهای جمعه، مراسم عروسی و عزا، اعتکاف، راهیان نور، آستان‌‌های مقدس، سینماها، تئاترها، ورزشگاه‌‌ها و غیره پیگیری و اگرچه به‌سختی ولی با همراهی و همدلی به اجرا در آمد.”

از سوی دیگر علیرضا زالی، مسئول مقابله با کرونا در شهر تهران به خبرگزاری ایلنا گفته است “بر اساس آخرین نظرسنجی انجام شده در کلان شهر تهران، ۶۰ درصد شهروندان تهرانی کرونا را ویروسی جدی و خطرناک تلقی می کنند.”

وی افزوده: ” ۵۱ درصد از شهروندان تهرانی نگران ابتلای خود یا یکی از اعضای خانواده شان به کرونا بوده اند.”

آمار جهانی کرونا

در سطح جهان، تا صبح امروز بیش از ۲ میلیون و ۱۸۴ هزار نفر به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد نزدیک به ۱۴۷ هزار نفر جان باخته‌اند.

طبق آمار منتشر شده کشورها تاکنون بیش از ۵۵۳ هزار نفر نیز پس از ابتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.

آمریکا با نزدیک به ۶۷۹ هزار مبتلا بیشترین تعداد را به خود اختصاص داده و پس از آن اسپانیا با نزدیک به ۱۸۵ هزار نفر و ایتالیا با بیش از ۱۶۸ هزار نفر قرار دارند. فرانسه، آلمان، بریتانیا، چین و ایران نیز در رتبه های بعدی تعداد بالای مبتلایان در جهان هستند.

در آمار جان‌باختگان، آمریکا بیشترین تعداد را با ۳۴ هزار و ۶۴۱ نفر دارد و پس از آن ایتالیا با ۲۲ هزار و ۱۷۰ نفر و اسپانیا با بیش از ۱۹ هزار نفر است و فرانسه، بریتانیا، ایران، بلژیک و چین پس از این کشورها قرار دارند.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *