نتیجه نهایی انتخابات مجلس هفته آینده معلوم می‌شود

به اشتراک گذاشتن۲۱ ساعت،۵۳ دقیقه

عباسعلی کدخدایی از تایید نهایی نتایج انتخابات مجلس یازدهم تا هفته آینده خبر داد. نتایج ۲۰۴ حوزه از ۲۰۸ حوزه انتخابیه تابه‌حال تایید شده‌ و بنا بر گفته کدخدایی ۴ حوزه دیگر نیز در هفته آینده تعیین تکلیف خواهد شد.

به گزارش ایران‌وایر و به نقل از تسنیم، عباسعلی‌ کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، اعلام کرد که نتایج انتخابات مجلس یازدهم در ۲۰۴  حوزه از ۲۰۸ حوزه انتخابیه قطعی و مورد تایید شورای نگهبان است. او در ادامه از اعلام نتیجه نهایی انتخابات مجلس یازدهم در ۴ حوزه باقی‌مانده، تا هفته آینده خبر داد.

کدخدایی همچنین گفت: دو حوزه انتخابیه نیاز به اعزام بازرس داشت. در این دو حوزه انتخابیه قبلا بازرس اعزام شده بود، اما گزارش‌ها کامل نبود و دوباره بازرس اعزام شده‌است.

او، حوزه‌های انتخابیه بندرعباس، صومعه‌سرا، جهرم و نور و محمودآباد را جزو حوزه‌های انتخابیه‌ای دانست که هنوز تعیین تکلیف نشده‌اند و تا هفته آینده تایید یا رد شدن نتایج این حوزه‌ها اعلام خواهد شد.

کدخدایی، شیوع ویروس کرونا را عامل تاخیر در اعلام نتیجه نهایی این ۴ حوزه دانست.

انتخابات مجلس یازدهم روز جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸ در ایران برگزار شد. این انتخابات در حالی انجام شد که دولت با پنهان‌کاری شیوع ویروس کرونا در قم، از برگزار نکردن یا به‌تعویق انداختن انتخابات سرباز زد.

تاکنون دو نماینده منتخب مجلس یازدهم، در اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده‌اند و بیش از ۲۳ نماینده فعلی مجلس، از جمله علی لاریجانی، رییس مجلس دهم نیز به این ویروس مبتلا شده‌اند.

 منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *