رسانه خبری پیامِ ایرانی

۱۷۶۹ مورد مرگ ناشی از کرونا و موارد ابتلاء بیش از ۷۸ هزار موردمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

فخرالدین قوجه وزیر بهداشت ترکیه روز جمعه ۱۷ آوریل، گفت که شمار موارد تاییدشده ابتلاء به ویروس کرونا در این کشور در ۲۴ ساعت گذشته، ۴ هزار و ۳۵۳ مورد افزایش یافته و با احتساب ۱۲۶ مورد جدید مرگ و میر ناشی از کرونا، تعداد مرگ و میرها به ۱۷۶۹ نفر رسید.

قوجه افزود: مجموع موارد ابتلاء در ترکیه به ۷۸٫۵۴۶ مورد رسیده و ۸ هزار و ۶۳۱ نفر نیز تا کنون از بیماری کووید ۱۹، بهبود یافتهاند.

نکته قابل توجه این است که بر اساس گزارش روز گذشته کانال سی ان بی سی آمریکا، ترکیه با توجه به کاهش ارزش پول ملی و فرسایش ذخایر ارزی خود، در کنار افزایش سریع موارد ابتلا به ویروس کرونا و بالا رفتن خطرات برای اقتصاد شکننده این کشور، در وضعیت حساس و خطرناکی قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است که ترکیه با ۸۲ میلیون نفر جمعیت، از معدود کشورهایی در اروپا است که تعطیلی اجباری را در سرتاسر کشور، اعمال نکرده و رجب طیب اردوغان رئیسجمهوری، به امید حمایت از اقتصاد ترکیه، تا این لحظه از اتخاذ چنین تصمیمی خوداری کرده است.

در همین زمینه، سلکوکی، مدیرعامل تحقیقات اقتصادی در استانبول، پس از تعطیلی موقت این شهر و ۳۰ شهر دیگر ترکیه به مدت ۴۸ ساعت در چند روز پیش، به شبکه «سی ان بی سی» گفت: «اوقات سختی را پیش رو داریم زیرا ترکیه حقیقتا و پیش از بروز بحران کرونا، در وضعیت ضعیفی در سطح اقتصاد کلان قرار داشت.»

سیلوکی افزود: «برغم فاصلهگذاری اجتماعی ارادی در ترکیه، اکثر هولدینگهای کوچک، بسته شده، چرخ گردشگری هم بکلی از حرکت باز ایستاده و بیکاری که در ماه ژانویه، ۱۴٪ بود، احتمالاً به دلیل کرونا، افزایش خواهد یافت.»

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.