رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | معوقات مزدی کارگران شهرداری تهران/ تعدیل ۱۱۰۰ کارگر ۲ رستوران در تهران


خبرگزاری هرانا – رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران از عدم پرداخت معوقات و عیدی کارگران شهرداری تهران خبر داد. از سویی دیگر نیز رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف‌سرویس از تعدیل ۱۱۰۰ کارگر در دو رستوران در تهران، به دلیل عدم توانایی در پرداخت دستمزد و حقوق آن ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایسنا، افشین حبیب‌زاده، رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران، از عدم پرداخت معوقات و عیدی کارگران شهرداری تهران خبر داد.

وی ضمن اعلام این خبر گفت: “در روزهای اخیر تعدادی از کارگران پیمانکاران شهرداری تهران با مراجعه به شورای شهر انتقاداتی را مطرح کردند که نشان می‌دهد که حتی حداقل‌ های قانون کار توسط پیمانکاران رعایت نمی‌شود”.

افشین حبیب‌زاده افزود: “این کارگران که رابطه قراردادی با پیمانکاران شهرداری تهران دارند، عنوان کرده‌اند که عیدی آخرسال و بخشی از حقوق خود را دریافت نکرده‌اند و این در حالی است که برخی کارگران دیگر نیز بیان کردند که در زمان انعقاد قرارداد جدید، سوابق آنها در نظر گرفته نشده است”.

تعدیل نیرو کارگران دو رستوران در تهران

به گزارش فارس، علی‌ اصغر میرابراهیمی، رئیس اتحادیه دارندگان رستوران و سلف‌سرویس، اعلام کرد: “به دلیل عدم توانایی در پرداخت دستمزد و حقوق برخی از رستوران‌ها از جمله دو رستوران معروف در تهران، اکثریت کارگران خود را تعدیل کرده‌اند”.

وی ادامه داد: “این دو رستوران معروف در تهران که هر کدام با تعداد شعب متعدد در تهران و بیش از ۷۰۰ تا ۸۰۰ کارگر کار می‌کردند، به علت تعطیلی دو ماهه و شرایط نامعلوم به ترتیب هر کدام بیش از ۶۰۰ و ۵۰۰ و به عبارتی در مجموع بیش از ۱۱۰۰ کارگر خود را تعدیل کرده‌اند و در حال حاضر با حداقل نیرو در حال فعالیت هستند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.