رسانه خبری پیامِ ایرانی

تعداد قربانیان چینی کرونا بیشتر از آمریکایی‌هاستمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا کماکان به انتقاد از عدم شفافیت چین درباره ویروس کرونا ادامه داده و روز جمعه ۱۷ آوریل ۲۰۲۰ گفت که تعداد قربانیان چینی کرونا بیشتر از آمریکایی‌هاست.

پس از بازشماری تعداد کشته‌شدگان در شهر ووهان چین که خاستگاه کرونا است و اضافه شدن ۱۳۰۰ نفر دیگر به شمار قربانیان، ترامپ در صفحه توئیترش نوشت که قربانیان کشوری با جمعیت میلیاردی بسیار بیشتر از مقداری است که مقامات پکن اعلام کرده‌اند.

براساس آمار جدید تعداد کشته‌ها در چین به ۴ هزار و ۶۳۲ نفر و در شهر ووهان با افزایشی ۵۰ درصدی به ۳ هزار و ۸۶۹ نفر رسید.

رئیس‌جمهوری آمریکا تاکید کرد که تعداد قربانیان کووید۱۹در چین بسیار بیشتر از ارقام اعلام شده است و گفت که این رقم برابر با ۳۳ هزار قربانی آمریکایی نیست و بسیار بیشتر است.

پس از ناآرامی‌های ناشی از انتشار #کرونا در جهان، این اولین بار نیست که رئیس‌جمهوری آمریکا از چین انتقاد می‌کند. او پیش از این کرونا را “ویروس چینی” خوانده بود و این روزها نوبت “آزمایشگاه چینی” در ووهان رسیده که گفته می‌شود ویروس از آنجا منتشر شده و بیش از ۲ میلیون نفر در ۱۹۳ کشور جهان را مبتلا کرد.

To view this video please enable JavaScript, and consider upgrading your web browser

در سوی مقابل چین و به ویژه پس از سخنان روز پنج‌شنبه امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه، به اتهامات روزافزون آمریکا و اروپا درباره عدم شفافیت در پرونده کرونا واکنش نشان داد و دستکاری ارقام و اعداد مبتلایان و کشته‌های این پرونده حساس را رد کرد. مقامات ووهان اما اعلام کردند که درباره تعداد قربانیان اشتباه کرده‌اند، زیرا آنها که در خانه‌هایشان جان باخته‌اند را شمارش نکرده‌اند.

چین دولت آمریکا را متهم کرد تلاش می‌کند با پرداختن به نظریه انتشار ویروس کرونا از آزمایشگاهی در ووهان، نگاه‌ها را از ضعف‌هایش در پرونده انتشار ویروس به سوی دیگر منعطف کند.

به گزارش دانشگاه جان هاپکینز تعداد کشته‌های کرونا در آمریکا به ۳۳ هزار نفر رسید. در ۲۴ ساعت گذشته در این کشور ۴۴۹۱ نفر جان باختند. این عدد از مجموع کشته‌های کل کشور ۱٫۴ میلیارد نفری چین بیشتر است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.