خبرگزاری هرانا | تعیین زمان و شعبه دادگاه رسیدگی به اتهامات احسان سرابی / سند

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا –  جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات احسان سرابی در تاریخ ۱۲ اردیبهشت امسال در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران برگزار خواهد شد. آقای سرابی پیشتر در تاریخ ۲۴ آذرماه ۹۸ در پی مشاجره لفظی با ماموران امنیتی در زمان بازداشت مادرش، راحله راحمی پور مورد تفهیم اتهام قرار گرفته و با قرار کفالت آزاد شده بود. وی مجددا در تاریخ ۲۸ آذرماه پس از احضار به دادسرای اوین بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل شد. او نهایتا در تاریخ ۳ دی‌ماه ۹۸ از زندان آزاد شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، احسان سرابی با دریافت ابلاغیه‌ای به شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران فراخوانده شد.

براساس این ابلاغیه‌ که در تاریخ ۲۴ فروردین صادر و در ۲۸ فروردین به آقای سرابی ابلاغ شده است، وی باید در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران حاضر شود. اتهامات مطروحه علیه آقای سرابی “تمرد از دستور ماموران حین انجام وظیفه و فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق اطلاع رسانی و مصاحبه با شبکه های معاند” عنوان شده است.

احسان سرابی در تاریخ ۲۴ آذرماه ۹۸ به همراه خواهرش در پی مشاجره با موران امنیتی در زمان بازداشت مادرش، راحله راحمی پور به شعبه سوم بازپرسی دادسرای اوین فراخوانده و از بابت اتهام “تمرد از دستور ماموران حین انجام وظیفه” مورد تفهیم اتهام قرار گرفته بودند. این خواهر و برادر با تودیع قرار کفالت ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شدند. این شهروندان مجددا در تاریخ ۲۸ آذرماه ۹۸ از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق اطلاع رسانی و مصاحبه با شبکه های معاند” مورد تفهیم اتهام قرار گرفتند. خانم سرابی در تاریخ ۲۸ آذرماه با اخذ تعهد آزاد شده بود. اما احسان سرابی به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند دو الف زندان اوین منتقل شده و در تاریخ ۳ دیماه از زندان آزاد شد.

یک منبع مطلع پیشتر درخصوص حوادث رخ داده در زمان بازداشت راحله راحمی پور به هرانا گفته بود: “زمانی که خانواده خانم راحمی پور پس از بازداشت به خانه منتقل شدند، ۵ مامور امنیتی به همراه راحله راحمی پور و ژیلا کرم زاده مکوندی در آنجا بودند. خانواده خانم راحمی پور در آنجا متوجه شدند که ساعتی پیش از این نیز منزل خانم مکوندی توسط ماموران اطلاعات سپاه مورد تفتیش قرار گرفته و برخی از وسایل شخص ایشان را با خود برده‌اند. از آن جهت که حال جسمی خانم راحمی پور مساعد نبود، دخترشان به دلیل بی‌خبری چند ساعته از مادرش و نگرانی از وضعیت او با ماموران بحث کرد. با بالا گرفتن بحث، ماموران به دخترشان دستبند زدند، پسر خانم راحمی پور را نیز به اتاق دیگری بردند و مورد ضرب و شتم و توهین قرار دادند. در نهایت به دو فرزند خانم راحمی پور نیز گفته‌اند از آنها به اتهام “توهین به مامور و وقفه در انجام وظیفه ماموران” شکایت خواهند کرد و باید صبح روز شنبه خود را به دادسرای اوین معرفی کنند”.

راحله راحمی پور در تاریخ ۲۱ آبان ۹۸ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شده بود. وی در تاریخ ۱۷ آذرماه ۹۸ با تودیع قرار ۳۰۰ میلیون تومان از زندان اوین آزاد شده بود.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *