خبرگزاری هرانا | سخنگوی قوه قضاییه: «رسیدگی به فاز دوم پرونده روح الله زم آغاز و کیفرخواست تعدادی از افراد مرتبط به دادگاه ارجاع شد»

به اشتراک گذاشتن


خبرگزاری هرانا – سخنگوی قوه قضاییه درباره آخرین وضعیت پرونده روح الله زم، مدیر سابق شبکه آمدنیوز با بیان اینکه رسیدگی به بخش دوم این پرونده آغاز شده است، گفت که در این رابطه عده‌ای دستگیر شده‌اند و کیفرخواست این افراد صادر و به دادگاه ارجاع شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه با بیان اینکه فاز اول پرونده روح الله زم تمام شده است، گفت: “بخش دوم تعدادی از عناصر اصلی‌تر هستند که عده‌ای دستگیر شدند و تحقیقات پرونده‌شان تکمیل شده است”.

وی افزود: “کیفرخواست گروه دوم هم به دادگاه رفته است. کسانی هستند که خودشان آمدند و خود اظهاری کردند و دامنه این پرونده گسترده است”.

اسماعیلی اشاره ای به تعداد و هویت بازداشت شدگان دیگر این پرونده نکرده است.

لازم به ذکر است، روز دوشنبه ۲۲ مهرماه ۹۸، سازمان اطلاعات سپاه با انتشار اطلاعیه ای از بازداشت روح الله زم خبر داده بود. ساعاتی پس از انتشار اطلاعیه بازداشت زم، ویدئویی از اعترافات منتسب به وی در برخی خبرگزاری های داخلی منتشر شد.

غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضائیه در نشست خبری که روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه ۹۸، برگزار شده بود، از ارجاع پرونده روح الله زم به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران و بازداشت ۵ متهم دیگر در این پرونده خبر داد.

سپس در روز دوشنبه ۲۱ بهمن‌ماه ۹۸، اولین، روز یکشنبه ۲۷ بهمن ماه ۹۸ دومین و روز دوشنبه ۵ اسفند ماه ۱۳۹۸، سومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده «روح الله زم» در دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

پیشتر در تاریخ ۱۳ فروردین ماه ۹۹، خانواده روح الله زم گفته بودند که علیرغم گذشت بیش از ۵ ماه از بازداشت وی، کماکان از سرنوشت و محل نگهداری او بی خبر هستند.

گفتنی است که عناوین اتهامی مطروحه علیه این متهم در اولین جلسه دادگاه “افساد فی الارض، تشکیل و اداره کانال «آمدنیوز» و «صدای مردم» با هدف برهم زدن امنیت کشور، «جاسوسی» به نفع سرویس اطلاعاتی اسرائیل به واسطه سرویس اطلاعاتی یکی از کشور‌های منطقه، جاسوسی به نفع سرویس اطلاعاتی کشور فرانسه، همکاری با دولت متخاصم آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی کشور، مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام، عضویت و مدیریت پایگاه خبری «سحام نیوز» با هدف برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در اغوا و تحریک مردم به جنگ و کشتار به قصد برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده به قصد ارائه به دیگران با هدف برهم زدن امنیت کشور، مشارکت در نشر اکاذیب، تحریک موثر نیرو‌های رزمنده و اشخاصی که به نحوی در خدمت نیرو‌های مسلح هستند به عصیان، فرار، تسلیم یا عدم اجرای وظایف نظامی، توهین به مقدسات، توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبری، توهین به مقامات و مامورین، تحصیل مال از طریق نامشروع و شکایت برخی اشخاص حقوقی و حقیقی”، عنوان شده است.منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *