رسانه خبری پیامِ ایرانی

لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ احتمالا به دلیل کرونا لغو می‌شودمنبع: دبی-العربیه.نت فارسی

عضو هیئت اجرایی کنفدراسیون فوتبال آسیا، با ابراز امیدواری درباره برگزاری همه لیگ‌های قاره‌ای، احتمال داد به دلیل تداوم بیماری کرونا، برگزاری لیگ قهرمانان آسیا به طور کلی لغو شود.

بر اساس گزارش نشریه الاقتصادیه، عبدالخالق مسعود عراقی، در این باره گفت: «ادامه شیوع ویروس کرونا در این قاره تا اوت آینده ممکن است باعث لغو مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و مسابقات قهرمانی جام حذفی در این فصل شود».

او تاکید کرد که کنفدراسیون فوتبال آسیا با توجه به این بحران جهانی، هیچ مسابقه‌ای برگزار نمی‌کند و یک نشست فوق‌العاده برای ماه ژوئیه آینده برگزار می‌کند تا درباره مسابقات لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ و مسابقات AFC کاپ تصمیم‌گیری کند.

عبدالخالق مسعود عراقی در ادامه توضیح داد که تنها راه پیش روی AFC برای عبور کردن از بحران کرونا و برگزاری مسابقات در این شرایط بحرانی، تکیه کردن به نظام برگزاری مسابقات به صورت متمرکز در یک کشور است.

نایب رئیس AFC درباره ازسرگیری مسابقات لیگ‌های داخلی، گفت: «پیش از این نیز گفتم ما آماده همکاری با هر فدراسیونی هستیم تا بتوانیم از بحران کرونا عبور کنیم. امیدوارم تمام لیگ‌های دخلی آسیا کامل شوند. ما پشتیبان فدراسیون‌هایی هستیم که بخواهند مسابقاتشان را دوباره آغاز کنند. اصلا قصد لغو لیگ فوتبالی را نداریم و البته سلامت ورزشکاران نیز برای ما مهم است».

او همچنین از باشگاههای سعودی که درخواست فیفا برای کاهش ۵۰ درصدی دستمزدها را اجابت کردند و موفق شدند با بازیکنان خود برای کاهش ۵۰ درصدی به توافق برسند، تقدیر کرد.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.