رسانه خبری پیامِ ایرانی

حمایت قاطع ترامپ از مخالفان محدودیت‌های کرونایی در آمریکا | جهان | DWسه ایالت میشیگان، ویرجینیا و مینه‌سوتای آمریکا که فرمانداران آن‌ها از حزب دموکراتند در مقابله با شیوع ابتلا به ویروس کرونا مقررات شدید منع رفت و آمد برقرار کرده‌اند. 

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا شامگاه جمعه در چند توییت متوالی خشم‌آگین از هواداران خود خواسته است، این مقررات را در این ایالت‌ها بردارند.

او در سه توییت جداگانه نوشت: «مینه‌سوتا را آزاد کنید»، «میشگیان را آزاد کنید» و «ویرجینیا را آزاد کنید.» ترامپ حتی در فراخوان به این آزادی ویرجینیا را “در محاصره” نامیده است.

فرمانداران این سه ایالت گفته‌اند، دست کم تا پایان ماه آوریل این مقررات ادامه خواهد یافت.

ترامپ در یکی از این توییت‌ها به متمم دوم قانون اساسی اشاره کرد که حق شهروندان برای داشتن سلاح در آن به منظور حفظ آزادی‌های مدنی به رسمیت شناخته شده است.

 

 

در چند روز گذشته محافظه‌کاران در چند ایالت، از جمله در میشیگان و مینه‌سوتا به خیابان‌ها آمده و علیه برقراری قرنطنیه دست به تظاهرات زدند.

ترامپ پیش از این توییت‌ها دستورالعمل جدید دولت فدرال برای فعالیت مجدد بنگاه‌های اقتصادی و ادارات را ارائه داده بود.

اینک بر عهده فرمانداران است که آیا در ایالت‌های خود تصمیم به کاهش محدودیت‌ها خواهند گرفت یا آن را همچنان ادامه خواهند داد. 

با این حال هم سیاستمداران دموکرات و هم سیاستمداران جمهوری‌خواه در مورد عادی‌سازی سریع توصیه به احتیاط کرده‌اند. جیم جاستیس، فرماندار ویرجینیای غربی و از متحدان نزدیک ترامپ اعلام کرده که در عادی‌سازی اوضاع توصیه‌های کارشناسان پزشکی را دنبال خواهد کرد.

حتی در ایالت‌های روستایی کم‌جمعیت مانند وایومینگ، مین و داکوتای جنوبی فرمانداران نگرانی خود از بازگشتن زودهنگام به زندگی عادی را اعلام کرده‌اند. 

طبق آمار رسمی، شمار بیماران مبتلا به کرونا در آمریکا تا این لحظه بیش از ۷۱۰هزار نفر و فوتی‌ها نیز  حدود ۳۷هزار نفر است. 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.