رسانه خبری پیامِ ایرانی

بایدن به ایران اجازه دستیابی به سلاح هسته‌ای نمی‌دهد


یک مقام بلندپایه آمریکایی به روز پنج‌شنبه 6 می 2021 به «العربیه» گفت که جو بایدن، رئیس‌جمهوری ایالات متحده تاکید کرد اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی دست پیدا کند.

یک مقام آمریکایی ایران متهم کرد که در مذاکرات هسته‌ای تلاش کافی نمی‌کند و گفت: «می‌توانیم پیش از انتخابات در ایران، به توافق برسیم، اما این موضوع به تهران بستگی دارد.»

او در ادامه توضیح داد:« تا این لحظه درباره هیچ چیزی در مذاکرات وین، توافقی با ایران صورت نگرفته است. درخواست‌های ارائه شده از سوی ایران در وین واقع‌بینانه نبود.»

به گفته این مقام عالی‌رتبه جو بایدن تاکید کرد که به ایران اجازه دسترسی به سلاح هسته‌ای نمی‌دهد.

او با تاکید ضروری است با ایران توافقی درباره یک جدول زمانی، گام‌های هسته‌ای و تحریم‌ها صورت گیرد، گفت: «باید دید آیا در هفته‌های آینده می‌توان بازگشت مشترکی به برجام داشت و آیا تفاهماتی درباره تعهد متقابل صورت می‌گیرد؟ جواب بلی، ممکن است. آیا این امر پیش‌بینی می‌شود؟جواب این است که زمان همه چیز را مشخص می‌کند. همانگونه که گفتم موضوع در آخر به یک تصمیم سیاسی بستگی دارد که ایران باید آن را بگیرد.»

پیشتر منابع رسانه‌ای آگاه روز چهارشنبه 5 می 2021 فاش کرده بودند که مذاکرات هسته‌ای وین، به دلیل اختلافات گسترده تهران و واشنگتن درباره اقدامات لازم برای محدود کردن فعالیت‌های هسته‌ای ایران، به مشکل برخورده است.

وبگاه «آکسیوس» به نقل از منابع خود گزارش کرد: «آمریکا و ایران درباره اقدامات محدودکننده فعالیت‌های هسته‌ای ایران اختلافات جدی دارند.»

براساس این گزارش‌ها اختلاف اصلی در گفتگوهای وین مربوط به سانتریفیوژهای پیشرفته‌ای است که غنی‌سازی اورانیوم با سرعت بیشتر را ممکن می‌کنند.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.