رسانه خبری پیامِ ایرانی

کرونا در آلمان؛ تعدیل محدودیت‌ها برای واکسینه‌شدگان | آلمان | DW


احزاب سوسیال دمکرات، سوسیال مسیحی، دمکرات مسیحی، سبزها و چپ‌ها به طرح دولت آلمان برای رفع محدودیت‌های کرونایی گروه‌ واکسینه‌شده و بهبود‌یافته، رای مثبت دادند. حزب آلترناتیو برای آلمان رای منفی داد و حزب دمکرات آزاد رای ممتنع.

پیش از رای‌گیری، وزیر دادگستری آلمان مزیت‌ها و فواید طرح را برشمرد و از نمایندگان خواست آن را تصویب کنند. کریستینه لامبرشت گفت این گام قانونی مهمی در زندگی اجتماعی افراد سالخورده یا مناسبات خانوادگی است: «در این صورت می‌توان دوباره در خانه‌های سالمندان دور هم غذا خورد یا دید و بازدید جمعی با والدین و اقوام را از سر گرفت.»

اگر شورای فدرال این مصوبه را تصویب کند، از روز یکشنبه ۹ مه رفع محدودیت‌ها برای گروه مربوطه به جریان خواهد افتاد.

طبق طرح دولت، آن دسته از افرادی که واکسن زده‌‌اند یا از بیماری بهبود یافته و ایمن شده‌اند، لازم نیست مقررات  قرنطینه و پرهیز از تماس با دیگران را رعایت کنند. آنها می‌توانند به آرایشگاه بروند یا خرید کنند اما ماسک و حفظ فاصله کماکان الزامی خواهد بود.

شورای فدرال قرار است روز جمعه هفتم ماه مه این مصوبه را به رای بگذارد. این در حالی است که بسیاری از ایالت‌های آلمان، پیش‌تر تسهیلاتی برای افراد واکسینه‌شده یا بهبود‌یافته در نظر گرفته‌اند.

روبرت هابک، رئیس حزب سبزها در موافقت با این طرح تاکید کرد که آزادی‌ها نیازی به توضیح ندارند، بلکه این محدودیت‌ها هستند که باید توجیه شوند. او با استقبال از رفع محدودیت‌های ارتباطی سالخوردگان در خانه‌های سالمندان، خواستار تسریع روند واکسیناسیون همگانی شد.

صرفنظر از این بحث، پاره‌ای از ایالت‌های آلمان که شاخص‌های ابتلا به کرونا در آنها کمتر است، در صددند با توجه به دو تعطیلی رسمی در ماه مه، محدودیت‌های اجتماعی را تعدیل کنند تا شاید مشاغل وابسته به گردشگری جانی بگیرند.
 

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.