رسانه خبری پیامِ ایرانی

آمریکا آزادسازی بخشی از دارایی‌های ایران را تکذیب کرد | ایران | DWند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز پنجشنبه ۱۶ اردیبهشت (ششم مه) خبر شبکه تلویزیونی سی ان ان را که گفته بود دولت آمریکا قصد دارد به منظور نشان دادن حسن نیت خود به مذاکرات وین آزادسازی یک میلیارد دلار از دارایی‌های توقیف شده ایران را برای مصارف بشر دوستانه و به عنوان اقدامی یک جانبه مورد ارزیابی قرار دهد، تکذیب کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در حساب توییتری خود نوشت این گزارش صحت ندارد و همانطور که آمریکا از پیش روشن کرده “هرگونه اقدام اساسی آمریکا باید بخشی از روند اقداماتی باشد که هر دو طرف در آن وارد عمل می شوند”.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

شبکه سی ان ان در گزارش خود گفته بود که خبر آزاد سازی یک میلیارد دلار از دارایی‌های ایران از سه منبع آگاه از جریان مذاکرات هسته‌ای وین به دست آورده است. بنابر این خبر قرار بوده که این مبلغ از طریق کانال مالی سوییس به ایران انتقال داده شود.

از امروز، جمعه ۲۷ اردیبهشت (هفتم مه) چهارمین دور مذاکرات پیرامون احیای برجام در وین آغاز می‌شود. این در حالی است که روز گذشته این خبر منتشر شد که کارگروهی که مسئول پیشبرد گفت‌وگوها بر سر‌بازگشت ایران به تعهدات هسته‌ای خود است، گفته که پیشرفت ایران در برنامه هسته‌ای خود و دستیابی به سانتریفوژهای جدید مانعی جدی بر سر پیشرفت مذاکرات وین است و مذاکرات در این زمینه تقریبا پیشرفتی نداشته است.

هم‌زمان یک مقام وزارت خارجه آمریکا گفته که رسیدن به یک توافق برای بازگشت به برجام ظرف چند هفته آینده ممکن، اما منوط به «تصمیم سیاسی» ایران است.

منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.