رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | بازداشت یک شهروند در سنندج همزمان با آزادی موقت دو شهروند دیگر در مریوان


خبرگزاری هرانا – فردین مولودی شهروند اهل سنندج توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. همزمان محمد عبیدی و رضا عثمانی دو شهروند بازداشتی در مریوان با تودیع قرار وثیقه آزاد شدند. این دو شهروند در تاریخ ۲۹ اسفندماه ۹۸ توسط نیرو‌های امنیتی بازداشت شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، فردین مولودی، شهروند اهل سنندج توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شد.

او پیش از این روز یکشنبه ۱۷ فروردین‌ ۹۹ توسط شعبه‌ اول دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به ۳ ماه و یک روز حبس تعزیری محکوم شده بود.

اتهام مطروحه در علیه این شهروند “همکاری با یکی از احزاب مخالف نظام” عنوان شده است.

فردین مولودی روز چهارشنبه ۲۰ آذرماه ٩٨ توسط ماموران اداره اطلاعات سنندج بازداشت و پس از چند روز با تودیع قرار وثیقه تا پایان مراحل دادرسی به طور موقت آزاد شده بود.

همچنین طی روزهای گذشته دو شهروند از اهالی مریوان به نامهای “محمد عبیدی” و “رضا عثمانی” با اتمام مراحل بازجویی با تودیع قرار وثیقه آزاد شده‌اند.

روز پنجشنبه ۲۹ اسفندماه ۹۸، “محمد عبیدی” و “رضا عثمانی” توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت شده بودند.

بر اساس این گزارش بازداشت این شهروندان بدون ارائه حکم قضایی و همراه با ضرب و شتم، در ارتباط با حمل و نگهداری پرچم کردستان عراق صورت گرفته است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.