تحویل انبوه پهپادهایی با قابلیت «رزمی» و برد هزار و ۵۰۰ کیلومتر به ارتش

به اشتراک گذاشتن


Share

وزیر دفاع ایران در مراسم تحویل‌دهی انبوه پهپادهای «کرار» و «ابابیل ۳» به نیروهای هوایی ارتش، از مجهز بودن این پهپادها به انواع بمب و موشک خبر داد و گفت که می‌توان از آنها برای عملیات رزمی و همچنین پدافندی و شناسایی استفاده کرد.

امیر حاتمی، وزیر دفاع ایران/ عکس از آرشیو

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در مراسمی از تحویل‌دهی انبوه «تعدادی پهپاد توسط وزارت دفاع تولید شده است» به نیروی پدافند هوایی و نیروی هوایی ارتش خبر داد.

وزیر دفاع ایران بر قابلیت رزمی این پهپادها تاکید کرد و گفت «با توجه به تجهیز این پهپاد‌ها به انواع بمب و موشک، این هواپیما‌ها می‌توانند در مأموریت رزمی به‌کار گرفته شوند.»

حاتمی افزود این پهپادها می‌توانند برای «پدافند و ماموریت فریب دشمن در شبکه پدافندی» و همچنین به عنوان «هواپیماهای شناسایی» مورد استفاده قرار بگیرند.

به گفته وزیر دفاع ارتفاع پرواز پهپادهای موسوم به «کرار» و «ابابیل ۳» ۴۰ تا ۴۵ هزار، و شعاع پرواز آنها تا هزار و ۵۰۰ کیلومتر است.

حاتمی تولید این پهپادها را حاصل «توان داخلی صنایع دفاعی، دانشگاه‌های کشور و شرکت‌های دانش‌بنیان» توصیف کرده است.

پهپاد جزو تسلیحات اساسی ایران در پاسداری از مرزهایش است، به خصوص در آب‌های خلیج فارس و در تنگه هرمز که گذرگاه ک پنجم نفت جهان است، ایران با کمک پهپادهایش حضور خود را تثبیت کرده است.

هواپیماهای بدون سرنشین برای کشورهای دیگر منطقه و جهان نیز عنصری مهم برای شناسایی، جاسوسی و عملیات نظامی است. قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران در تاریخ سوم ژانویه در حمله پهپادی ایالات متحده کشته شد.


در همین زمینه:

Share

منبع خبر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *