رسانه خبری پیامِ ایرانی

خبرگزاری هرانا | دستکم سه تجمع اعتراضی برگزار شد


خبرگزاری هرانا – امروز شنبه ۳۰ فروردین ماه، جمعی از کارگران شهرداری مسجد سلیمان در مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان، شماری از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران در مقابل ساختمان شهرداری تهران و گروهی از کارگران کارخانه ایران مرینوس قم در مقابل ساختمان این کارخانه، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، امروز شنبه ۳۰ فروردین ماه، جمعی از کارگران شهرداری مسجد سلیمان، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی خود، در مقابل ساختمان شهرداری این شهرستان دست به تجمع اعتراضی زدند.

از قرار معلوم این کارگران، سه ماه معوقات مزدی طلبکارند و در حال حاضر به دنبال مطالبات عقب‌افتاده خود هستند.

یکی از کارگران معترض، در این خصوص گفت: “در شرایط فعلی که یک ماه از آغاز سال نو گذشته، نگران افزایش معوقات مزدی و تامین هزینه‌های زندگی خود هستیم.

به گفته وی، شهرداری و شورای شهر هیچ برنامه‌ای برای پرداخت مطالبات‌ آنها ندارد و آنها در این وضعیت کرونایی نگران سلامت خود و خانوادههایشان هستند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود درباره وضعیت کارگران شهرداری همزمان با شیوع کرونا اظهار داشت: “امکانات کافی بهداشتی از قبل ماسک و دستکش و سایر مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده در اختیار کارگران نیست و احتمال ابتلا به کرونا کارگران را نگران کرده است”.

این کارگر با ابراز نگرانی از وضعیت بوجود آمده، از مسئولان شهری خواست با درک همه مشکلاتی که در نتیجه عدم دریافت مزد برای مجموعه کارگران شهرداری بوجود می‌آید، درخصوص پرداخت حداقل بخشی از مطالبات مزدی آنها اقدامات لازم را انجام دهند”.

تجمع رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران

به گزارش ایرنا، امروز شنبه ۳۰ فروردین ماه، شماری از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود در مقابل ساختمان شهرداری تهران تجمع کردند.

رانندگان معترض، دلیل حضور خود در این تجمع را عدم پرداخت ۴ درصد از حق رانندگان بازنشسته توسط این شرکت، اعلام کردند.

یکی از معترضان در این خصوص گفت: “بیش از ۸ ماه از از زمان بازنشستگی ما می‌گذرد اما به دلیل پرداخت نشدن حق بیمه چهار درصد مشاغل سخت و زیان‌آور، ما مجبوریم هنوز کار کنیم و حدودا ۵۰۰ نفر در شرکت واحد این شرایط را دارند”.

تجمع کارگران کارخانه ایران مرینوس قم

به گزارش ایرنا، امروز شنبه ۳۰ فروردین ماه، گروهی از کارگران کارخانه ایران مرینوس قم در اعتراض به تاخیر در انعقاد قرارداد این واحد تولیدی با کارگران، در مقابل ساختمان این کارخانه دست به تجمع زدند.

این کارگران گفتند که برای بار چندم از زمان شیوع کرونا تاکنون، مسئولان کارخانه زمان بازگشایی را به تعویق می‌اندازند و دلیل این تصمیم خود را مشکلات مالی، سلامتی کارگران با رعایت فاصله گذاری اجتماعی بدلیل شیوع کرونا و همچنین نبود مواد اولیه را عنوان می‌کنند، امری که مورد پذیرش کارگران نیست.

یکی از کارگران در این خصوص گفت: “بر اساس بخشنامه کارخانه ایران مرینوس، قرار بود کارگران از ۱۶ فروردین‌ماه سال جاری مشغول به کار شوند که پس از مراجعه، به بهانه ویروس کرونا گفته شد باید از ۲۳ فروردین‌ماه سر کار بیایید”.

وی افزود: “مجددا بر اساس تصمیم مسئولان امر، شروع به کار کارگران به اول اردیبهشت‌ماه موکول شد، ولی امروز صبح طی تماسی با همه کارگران، گفته شد بر اساس آخرین تصمیم‌گیری، آغاز فعالیت کارخانه تا اول خرداد یا اول تیرماه و شاید تا شهریورماه به تاخیر بیفتد”.

این کارگر گفت: “مدیران کارخانه، از جمله بحث شیوع کرونا را یکی از دلایل این امر ذکر می‌کنند در حالیکه اوج کرونا در اسفند بود و ما حتی هشت روز تعطیل رسمی اسفندماه را سرکار حاضر بودیم”.

وی با بیان اینکه کارخانه از تنظیم قرارداد کارگران طفره می‌رود، خاطرنشان کرد: “اداره کار نیز اعلام کرده است، بیمه بیکاری فروردین و اردیبهشت‌ماه را پرداخت خواهد کرد؛ از مسئولان کارخانه انتظار می‌رود قراردادها را در اختیار کارگران قرار دهند تا بتوانیم از بیمه بیکاری این ۲ ماه استفاده کنند”.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.