رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به جان‌باختن دست‌کم ۷۳ نفر دیگر به‌دلیل ابتلا به ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، اعلام کرد که تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۵۰۳۱ نفر رسیده است.
کیانوش جهانپور روز شنبه، ۳۰ فروردین‌ماه، درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از آن در کشور گفت: «تا ظهر امروز بر اساس گزارش آزمایشگاه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی ۱۳۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شده و با در نظر گرفتن موارد جدید، مجموع بیماران مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور به ۸۰ هزار و ۸۶۸ نفر رسیده است.
جهانپور همچنین اعلام کرد که تاکنون ۵۵ هزار و ۹۸۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند. او گفت ۳۵۱۳ نفر از این بیماران نیز در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
این مقام وزارت بهداشت در کشور از ادامه روند مبارزه با کرونا علی‌رغم «‌تحریم‌ها و دشمنی‌های ظالمانه» خبر داد و گفت: «نمونه این ظلم‌ها را در تلاش رسانه‌های خارجی فارسی زبان برای تحریم و
ریجکت کیت‌های تشخیصی بیماران کرونا از کشور کره جنوبی شاهد بودیم.»
این گفته‌های جهانپور در حالی بیان می‌شود که تبعیض در انجام تست کرونا بین مقامات و مردم آن قدر زیاد است که رسانه‌های رسمی و دولتی کشور نیز زبان به انتقاد گشوده‌اند.
از سوی دیگر، حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده اصفهان در مجلس، روز ۱۷ فروردین‌ماه، اعلام کرد یکی از مشکلاتی که از ابتدای شیوع کرونا داشتیم و هنوز هم با آن درگیر هستیم، «عدم اطلاع‌رسانی شفاف درباره تعداد مبتلا شدگان و تعداد فوتی‌ها است.» بنا بر آمارهای غیر رسمی، شمار قربانیان کرونا در کشور به بیش از ۱۰ هزار نفر می‌رسد.