رسانه خبری پیامِ ایرانی

تلفات ویروس کرونا در ایتالیا به ۱۰۷ نفر رسید؛ مدارس دو هفته تعطیل شدندرسانه‌های ایتالیایی روز چهارشنبه ۱۴ اسفند از افزایش تلفات ابتلا به کرونا در این کشور به ۱۰۷ نفر خبر دادند و اعلام کردند که دولت ایتالیا برای پیشگیری از گسترش این ویروس دو هفته مدارس را تعطیل کرده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، رقم تلفات تا روز سه‌شنبه ۷۹ نفر بود که ظرف ۲۴ ساعت گذشته ۲۸ نفر به آن اضافه شده است.

رقم افراد مبتلا به ویروس کرونا نیز از دو هزار و ۵۰۲ نفر در روز سه‌شنبه به سه هزار و ۸۹ نفر در روز چهارشنبه رسیده است.

در همین حال، شبکه تلویزیونی دولتی «رای» و خبرگزاری‌های آنسا و لاپرس گزارش دادند که جوزپه کونتی، نخست‌وزیر ایتالیا، در نشست امروز کابینه با تعطیلی مدارس کل کشور موافقت کرده است.

مقامات دولت ایتالیا در ابتدای شیوع این ویروس، مدارس ایالت‌های لومباردی و ونتو را تعطیل کردند و آخر هفته‌ای هم که گذشت تصمیم به تعطیلی مدارس ایالت امیلیا رومانیا گرفتند.

لغو جشن‌های سی سالگی استقلال لیتوانی

وحشت از کرونا اما باعث لغو جشن‌های سی سالگی استقلال کشور لیتوانی از اتحاد جماهیر شوروی نیز شده است و مقامات این کشور حوزه بالتیک تصمیم به لغو بسیاری از برنامه‌هایی گرفته‌اند که قرار بود در فضای سرپوشیده برگزار شود.

رئیس پارلمان لیتوانی روز چهارشنبه گفت از آنجا که احتمال می‌رفت افراد مسن بیشتر در این مراسم شرکت کنند، مقامات مسئول برنامه‌های جشن استقلال را لغو کردند تا آنها در معرض خطر قرار نگیرند.

لیتوانی تاکنون یک مورد ابتلا به ویروس کرونا را گزارش کرده است.

جز این، جشنواره کتاب لندن نیز امسال از ترس شیوع ویروس کرونا لغو شده است. این جشنواره سالانه میزبان حدود ۲۵ هزار نویسنده و نمایندگان آنها و ناشران است و یکی از بزرگترین گردهمایی‌های بین‌المللی در این حوزه محسوب می‌شود.

جشنواره کتاب لندن قرار بود روزهای ۱۰ تا ۱۲ مارس (۲۰ تا ۲۲ اسفند) برگزار شود، اما مدیران جشنواره روز چهارشنبه اعلام کردند که ناگزیرند «با ناخشنودی» این رخداد را لغو کنند.

این تصمیم به دنبال آن اتخاذ شد که برخی از ناشران بزرگ مانند هارپر کالینز و پنگوئن رندم هاوس اعلام کردند به خاطر شیوع ویروس کرونا، در جشنواره شرکت نخواهند کرد و حاضر نیستند کارکنان خود را در معرض خطر قرار دهند.

معروف‌ترین موزه جهان، یعنی موزه لوور هم روز چهارشنبه به روی مردم بسته ماند.

لوور از روز یکشنبه تعطیل است، اما قرار بود از چهارشنبه بازگشایی شود. با این حال مردمی که مقابل موزه صف بسته بودند در نهایت نتوانستند امروز از موزه بازدید کنند.

زنگ خطر در هند هم به صدا درآمده است، دومین کشور پرجمعیت جهان. مقامات این کشور روز چهارشنبه اعلام کردند که شمار مبتلایان به ویروس کرونا از پنج نفر به ۲۸ نفر رسیده است.

به گفته وزیر بهداشت هند، یکی از مبتلایان به ویروس کرونا که به ایتالیا سفر کرده بود، باعث شده است تا شش نفر دیگر هم مبتلا شوند.

ویروس کرونا تا روز چهارشنبه سه هزار و ۲۲۲ قربانی گرفته که دو هزار و ۹۸۱ نفر آنها در چین بوده‌اند. آمار قربانیان این ویروس در ایران نیز به ۹۲ نفر رسیده است.منبع خبر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.